Uudis

Juba kolmas elektriautode tagasikutsumine viimase kuu jooksul

Volkswagen kutsub Ameerikas tagasi tuhandeid e-Golf autosid. Probleemi põhjustajaks paistab olevat viga, mis lülitab autode mootorid sõidu ajal välja.

Selle tagasikutsumisega on tegu juba kolmanda korraga viimaste nädalate jooksul, kus autotootjad on enda elektriautosid tagasi kutsunud. Märtsis oli Nissani autodel vaja parandada tarkvara, mis kontrollib nende Leaf mudelite pidureid. Mõned päevad hiljem tuli Renault välja murega, et neil on vaja kontrollida vigaseid pidureid enda Zoe mudelitel.

Probleemid ei ole omavahel seotud, kuid ekspertide hinnangul on paljude vigade põhjuseks elektriautodes olev suhteliselt uus ja keeruline tehnoloogia. Volkswageni puhul paistab olevat tegu kõige tõsisema murega kolmest. Praeguse seisuga hõlmab tagasikutsumine vaid Ameerika Ühendriikides olevat ligi 6000 e-Golfi. Firma ei ole täpsustanud, kas plaanitakse ka teistes riikides olevad autod üle vaadata.

Tesla on üritanud vältida autode tagasikutsumist ning selle asemel kasutanud allalaetavaid uuendusi auto tarkvarale. Eelmise aasta novembris pidi siiski ka Tesla enda Model S autosid tagasi kutsuma, et viia läbi turvavööde kontroll.

Avafoto: California Air Resources Board

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.