Uudis

Juba täna: häkaton otsib lahendusi koroonaviiruse majanduslikele mõjudele

Accelerate Estonia ja Garage48 korraldavad täna (13.03) kell 15 algava 48-tunnise veebihackathoni, mille eesmärk on arendada välja lahendused, mis aitavad Eestil koroonaviiruse kriisist tugevalt väljuda ning luua konkurentsieeliseid kriisijärgseks ajaks. Kutsume kõiki üles esitama oma ideid ja osalema ideede väljatöötamise protsessis!

“Lihtne on jääda pealtvaatajaks, kui maa jalge all põleb. Sootuks keerulisem on pühkida kuuelt tolm, keerata käised üles ning asuda lahenduste nimel tööle. Kriis vajab kiireid lahendusi ning avab samas võimaluse ka uudsete lähenemiste kasutuselevõtuks,” sõnab väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu.

Startup kogukond vastas Kaimar Karu üleskutsele mõelda kriisist kui võimalusest. Et leida koroonaviiruse kriisist Eestile uusi konkurentsieeliseid, korraldab riik koostöös tehnoloogiaettevõtjatega 48-tunnise online hackathon’i, mille eesmärk on luua lahendusi, mis aitavad Eestil kriisist tugevalt väljuda ning tõsta ettevõtjate konkurentsieeliseid kriisijärgsel ajal.

Online hackathon’ile oodatakse ideid, millel on märkimisväärne mõju Eesti majandus- ja ettevõtlustegevusele. “48 tunni jooksul arendame, testime ja katsetame lahendusi, millest võiks kriisi leevendamisel ja kriisist tugevalt väljumisel päriselt abi olla,” rõhutas minister Karu. Fookus on Eesti kontekstil ja Eesti vajadustel, aga edukaid lahendusi tuleb jagada teistelegi: “Kui me leiame lahendused Eestile, mis võiks töötada ka mujal maailmas, siis mõistagi anname need ka teistele kasutusele.”

Häkaton toimub 100% veebis, tiimi ja mentorite kaasabil. Finišjoon on pühapäeval kell 18, kui kõik meeskonnad saavad esitleda oma prototüüpe online webinar’il.

Accelerate Estonia sponsoreerib kuni 5 tugevamat ideed 5000 euro suuruse investeeringuga.

Online hackathon’iga liitumiseks vaata lisainfot siit ning hoia end kursis sotsiaalmeedia kanali kaudu SIIT.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses