Uudis

Julgeolekukomisjon arutas täna Huawei küsimust, eelnõu võib kabinetti jõuda juba sel nädalal

Artikkel uuendatud kell 17:45

Valitsuse julgeolekukomisjoni tööd juhib peaminister Kaja Kallas (REF).Foto: Stenbocki maja

Artikkel uuendatud kell 17:45, lisatud informatsioon eelnõu saatmisest kabinetti.

Valitsuse julgeolekukomisjoni laual oli täna sidevõrkude turvalisuse määruse eelnõu küsimus, mida suupärasemalt kutsutakse Huawei eelnõuks. Nimetatuga soovib majandus- ja kommunikatsiooniministeerium (MKM) sätestada tingimusi, millele peavad Eestis tegutsevad sideoperaatorid vastama. 

Geeniusele teadaolevalt langetas komisjon otsuse saata eelnõu senisel kujul valitsuskabineti ehk seal olevate tingimustega on Elisa jaoks tehtud üsna keeruliseks 5G sidevõrgu pikaajaline opereerimine Huawei riist- ja tarkvaraga. Eelnõu on olnud üheks takistuseks, miks ei ole Eestis siiani 5G võrke avatud. 

MKMi avalike suhete osakonna nõunik Laura Laaster ütles Geeniusele, et ministeeriumil on soov eelnõuga võimalikult kiirelt jõuda valitsusse ning see plaanitakse saavutada sel või halvemal juhul järgmisel nädalal. Laaster ei kommenteerinud, kas komisjon langetas sellise otsuse nagu antud artiklis on väidetud.

Komisjoni tänasest istungist valmiv protokoll salastatakse riigisaladuse ja salastatud välisteabe seaduses ning selle alusel kehtestatud õigusaktides sätestatud korras. Komisjoni koosseisu kuuluvad riigikaitsega seotud valdkondade eest vastutavad ministrid ja komisjoni juhib peaminister.

Eelnõu heakskiitmise järgselt saab MKM jätkata 5G sageduslubade konkursiga. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.