Artikli sisu täpsustatud 20. märtsil kell 12.20 ja 13.02
Justiitsministeerium on hakanud analüüsima, kas riik tohib jälgida nende inimeste asukohta mobiiltelefonide kaudu, kes peaksid karantiinis püsima.
Sellisest võimalusest on mitmete pressikonverentside vältel rääkinud eriolukorra juht peaminister Jüri Ratas, rahandusminister Martin Helme ning siseminister Mart Helme. IT-minister Kaimar Karu sõnul ei ole valitsuse eesmärk saavutada politseiriiki, kus paljude inimeste detailset liikumist jälgitakse.
Kuigi tehniliselt on selline asi teostatav vajab see koostööd ka sideoperaatoritega, kes ei ole selle osas üldse positiivselt häälestatud. Telia hinnangul riivab see inimeste eraelu ning see võrduks jälitustegevusega.
Karantiini eiramise eest määratakse 2000 eurone sunniraha
Selle nädala teisipäeval toimunud valitsuse pressikonverentsil ütles peaminister Ratas, et valitsuse erikomisjon on arutanud võimalust hakata karantiini määratud inimeste asukohta jälgima mobiiltelefonide kaudu. Ratase sõnul ei ole välistatud, et seda võimalust ka reaalselt rakendatakse.
Justiitsministeeriumi avalike suhete talituse juhataja Katrin Lunt kinnitas Geeniusele, et just selle küsimuse analüüsimisega nad ka hetkel tegelevad. Tema kinnitusel tuli korraldus neile riigikantseleist ning lisaks analüüsile arutletakse sellise võimaluse rakendamist.
Eile selgus, et karantiini tingimusi mittetäitvat inimest ootab 2000 euro suurune sunniraha, kuid kuidas kontrollitakse karantiini täitmist ei ole eriolukorra juht Ratas veel täpsustanud.