Uudis

Ka Mozilla Firefox hakkab peagi reklaame blokeerima

Firefoxi brauseris ei saa praegu ID-kaarti kasutada.

Mozilla teatas, et veel sel aastal jõuab kasutajateni Firefoxi versioon, mis blokeerib tüütuid ning häirivaid reklaame.

Kõigepealt Chrome, nüüd Firefox – paistab et brauseritootjatele on selgeks saanud, et üks populaarsemaid lisasid veebilehitsejale, nimelt reklaamiblokeerija, võiks olla programmi loomulik osa. Peter Dolanjski, Firefoxi tootejuht kirjutas portaalile Bleepingcomputer.com, et Mozilla plaanib selle aasta arendustsüklis luua süsteemi häiriva sisu blokeerimiseks.

Selle alla käivad näiteks automaatselt heliga mängima hakkavad videod ning kasutajakogemusele mitte kaasa aitavad hüpikaknad. Samas ei ole Firefoxi täpne strateegia häiriva sisuga tegelemiseks veel teada, selle plaanib firma teatavaks teha veidi hiljem, hetkel tegeletakse vajalike uuringute läbiviimisega, et häiriva sisu kohta rohkem õppida.

Samas on Firefoxil juba praegu funktsioon reklaamide blokeerimiseks. Nimelt on võimalik Firefoxi sätetes keelata veebilehe komponendid, mis kasutajat jälgivad. Kahjuks mõjutab see ka lisaks reklaamidele hulgaliselt teisi veebilehtede olulisi komponente ning funktsioone. Uus sisu blokeerimine sarnaneb enam aga tuntud reklaamiblokeerijatele nagu Adblock, keelates lihtsalt häiriva sisu kuvamise.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.