Kaameravõrdlus: kumb on parem, kas OnePlus 5 või iPhone 7 Plus?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Hiljuti müügile jõudnud OnePlus 5 meenutab mitmes aspektis iPhone’i. Osaliselt on sarnane selle välimus, kuid ka kasutatav kaameratehnoloogia on mõlema seadme puhul sarnane. Võimalik on teha nii portreerežiimis fotosid kui ka sisse-suumitud pilte. OnePlus 5 on saanud võtta oma kaamera tõttu, kuidas on lugu tegelikult? Geenius uuris, kui suur on telefoni pildikvaliteedi erinevused.

Juhtum #1: portreerežiim

Mõlema telefoniga saab fotot teha portreerežiimis, kus esiplaanil olev inimene on kenasti fookuses, kuid taust on udune. Proovisime fotot teha üsna tavalises olukorras: ruumis oli veidi pime ning pildi tegemiseks kuigi palju aega polnud, seega tuli teha vaid paar kiiret klõpsu ning edasi liikuda.

Nagu fotodelt näha on, suutsid mõlemad seadmed tausta uduseks ajada ning mõlemad kaamerad ei saanud kõige paremini hakkama pimedate tingimustega, mille tõttu jäid fotod teralised. Siiski on iPhone’i pilt mõnevõrra kenam.

iPhone’i portreerežiim.
OnePlusi portreerežiim

iPhone pildistab portreerežiimis fotosid veidi suurema fookuskaugusega, mis lihtsas keeles öeldes tähendab seda, et inimese kõrval jääb näha vähem tausta. Kui nüüd pildistaja tahab veidi kaugemale astuda, et rohkem tausta sisse püüda, siis iPhone sealt enam portreed kätte ei saa. OnePlusi portree on märkimisväärselt laiema nurgaga.

Juhtum #2: makrolill

Aeg-ajalt tehakse fotosid ka lähedalt, sestap on oluline, et kaamera suudaks kauneid fotosid jäädvustada ka siis, kui kaamera on üsna objekti lähedal. Pilte uurides selgub, et nii iPhone kui ka OnePlus saavad ülesandega probleemideta hakkama, kuid peale vaadates näeb kenam ning kirkam välja OnePlusi foto. Jah, me teame, fookuses on erinevat värvi lill, aga kui vaadata iPhone’i fotol lillasid lilli, siis on need hoopis teise, neutraalsema tooniga, kui OnePlusi ülekeeratud lilla.

iPhone’i makrofoto.

OnePlusi makrolill.

Juhtum #3: suum

Mõlemad telefonid lubavad vaid nupuvajutusega sisse lülitada kahekordse suumi, mis toob pilidstamisobjekti justkui palju lähemale. Samas on tegemist ka testiga, mis näitab, millise pildi suudab telefon jäädvustada, kui see lihtsalt suvalisel hetkel taskust välja tõmmata ning millegi poole suunata. On näha, et OnePlusi fotod on oluliselt värvirikkamad kui iPhone’i poolt jäädvustatud pildid.

iPhone enne suumi.
iPhone pärast suumi.
OnePlus enne suumi.
OnePlus pärast suumi.

Juhtum #4: saiad öös

Eesti olusid arvestades on äärmiselt oluline, et telefoniga saaks jäädvustada ka kena pildi pimedates oludes. Proovisime teha pilti hämaras kohvikus.

iPhone’i saiad.
OnePlusi saiad.

Juhtum #5: lehm

Portreerežiimis fotosid saab teha ka päevavalges, sestap leidsime tänavalt modelliks lehma, kelle jäädvustamist proovida.

iPhone’i lehm.

OnePlusi lehm.

Kokkuvõte

Kuigi iPhone on oluliselt kallim kui OnePlus, tundub vähem Geeniuse piltide põhjal, et kaamerad on neil üsna samal tasemel. Sarnaselt Samsungile keerab OnePlus piltidel värvi juurde, mis teeb foto silmale meeldivaks, see-eest iPhone’i värvid on tõetruumad.

Kui vaadata fotode detailsust, on kohati iPhone’i kaamera OnePlusist siiski ees.

Kui OnePlus esmalt müügile jõudis, heideti sellele ette kaamera ebastabiilsust ja mitte parimat pildikvaliteeti. Nüüd on seade aga mitmeid uuendusi saanud, mille tulemusel paistab olevat asi oluliselt paremaks läinud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.