Uudis

Vaata kaardilt, kui kiiret internetti sul on koju tegelikult võimalik saada

Mitmete tehnoloogiaentusiastide jaoks on uue elukoha valikul oluliseks faktoriks ka see, kui kiiret internetti seal pakutakse. Selleks, et asja mõistatamine lihtsamaks muuta ning ettevõtete läbi helistamine välja jätta, on tehnilise järelvalve amet loonud kasuliku kaardi.

Kaardile on kantud andmed selle kohta, millistel aadressidel Eesti ettevõtted internetti pakuvad ning ka see, kui kiire on kõige parem pakett, mille klient valida saab. Infot leiab nii kaabliühenduse kui ka 3G- ja 4G-võrkude kohta.

Selleks et leida, kui kiire mõnes piirkonnas internet on ning kas soovitud aadressile keegi üldse internetti pakub, tuleb otsingukasti sisestada aadress ning kaart võimalikul suureks muuta.

Seejärel ilmuvad sinna täpid ning numbrid, mis näitavad seda, mida teenusepakkujad piirkonnas pakkuda suudavad.

Kaardil olevad punased ja rohelised täpid tähistavad seda, et hoones on võimalik internetti kasutada. Lähemale suumides saab aga vaadata ka seda, millised on maksimaalsed üles- ning allalaadimiskiirused. Seega võib näiteks näha, et riigikogu hoones on maksimaalseks pakutavaks kiiruseks 50 Mbit üles ning 500 Mbit alla. Presidendi lossis on aga kiirused märka aeglasemad ning maksimaalseks allalaadimiskiiruseks on 60 Mbit sekundis.

Kaardile on koondatud kokku Eesti suurimate sideoperaatorite andmed, mis võimaldab tuvastada sideteenuse turutõrke piirkonnad ning analüüsida detailselt sideteenuse katvust vabalt valitud piirkondades. Kaardi koostamise aluseks on võetud andmed, millega sideoperaator pakub vastava teenuse kättesaadavust tavahinnakirja alusel. Andmeid uuendatakse iga kvartali alguses.

Enda piirkonna kiiruseid saab uudistada siin.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.