Käed küljes: Huawei Mate 20 Prol on sõrmejäljelugeja ekraani sees ja see töötab üllatavalt hästi

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Huawei tõi täna avalikkuse ette oma selleaastase tipptelefoni Mate 20 Pro, mille suurimaks tõmbenumbriks on ekraani alla peidetud sõrmejäljelugeja, tehes sellest esimese Eesti kasutajaskonnale kättesaadava seadme, mis seda tehnoloogiat kasutab.

Mate 20 Pro näol on tegu Huawei lipulaevaga ning seda on arvesse võetud ka telefoni komponentide valimisel.

Telefoni esiküljelt leiab suure 6,39-tollise ekraani, mille resolutsiooniks on 1440×3120 pikslit, pakkudes seega vägagi korralikku teravust. Telefoni ülemises servas on iPhone’ilik väljalõige, kuhu sisse on mahutatud esikaamera ning erinevad sensorid.

Ekraani alt leiab aga Huawei enda uue 7 nm tehnoloogiat kasutava kirin 980 protsessori ning 6 GB muutmälu. Salvestusruumi on telefonis 128 GB. Salvestusmahu suurendamiseks tõi Huawei turule Nano-mälukaardid. Hetkel pole veel teada, kas neid hakkab müüma ka keegi peale firma enda.

Mis see ruut on?

Telefoni tagaküljelt leiab aga nelja täpikesega ruudu, mille näol on tegu seadme kaameramooduliga. Ühtekokku pakub Mate 20 Pro kolme erinevat kaamerat, millest üks on 40-megapiksline lainurk-kaamera, üks 8-megapiksline telefoto-kaamera ning üks 20-megapiksline ulta-lainurk kaamera. Kaameramooduli sisse on mahutatud ka välk.

Seadme esiküljelt leiab 24-megapikslise lainurk-kaamera. Esikaameramooduli juures on ka 3D-näotuvastuse süsteem, sarnaselt iPhone’idele, mis peaks teoorias pakkuma üpriski turvalist ning töökindlat näotuvastust.

Ekraanialune sõrmejäljelugeja

Mate 20 Pro suurimaks trikiks on aga ekraani alla peidetud sõrmejäljelugeja. See tähendab, et sõrme, ilmselt enamike inimeste puhul pöidla, saab asetada ekraanil selleks ettenähtud kohale ning telefon avaneb. See tähendab, et enam pole vaja sensori jaoks ruumi leida telefoni tagaküljel, „lõuaosas“ või telefoni servades.

Geenius sai telefoniga ka lähemalt tutvuda ning pööras katsetuse ajal sõrmejäljelugejale küllaga tähelepanu. Kui esialgu võib selle kasutamine veidi veider tunduda, siis pärast mõnekordset telefoni avamist tundub see igati loogiline ning uue asetusega harjumine ei võta kauem aega, kui näiteks tagaküljel oleva sensoriga harjumine.

Huawei lubaduste kohaselt peaks sõrmejäljesensor töötama ka siis, kui ekraan on märg või rasvane, seega peaks telefoni saama avada ka juhul, kui käed on mustad või kui õues ladistab vihma.

Sensor on näpu jaoks mugavas kohas ning avab ekraani sama kiiresti, kui iga teine tänapäevane sõrmejäljelugeja, Huwaei ise lubab aga, et see on 30% kiirem, kui nende varasemad sõrmejäljelugejad, kasutuses vahet aga näha pole.

Kuidas kõik muu tundub?

Lisaks sõrmejäljelugejale on telefonil pakkuda aga ka palju muud. Kuigi telefoni disainimise juures on vähemalt esiküljel selgelt aluseks võetud iPhone X, siis on seade silmale ikkagi meeldiv ning sobitub kenasti kätte, vaatamata sellele, et ekraani ümber pole enam eriti ruumi, kuhu näppe toetada.

Samuti ei saa esmase kiire katsetuse põhjal kuigi palju ette heita kaameratele. Lainurk-kaamera pakkumine on teretulnud täiendus ning sarnaselt talitas hiljuti ka näiteks Samsung. Kiirtest pole aga kaameravõimekuse testimiseks just parim viis, seega saame lõpliku hinnangu selle töökindlusele ning pildikvaliteedile anda peagi ilmuvas täispikas arvustuses.

Mate seeria trumbiks on alati olnud ka väga vastupidav aku, mida küll lühikese katsetusperioodi peale hinnata ei saa, kuid arvestades, et seadmes on 4200 mAhine aku, mis toetab ka 40-vatist kiirlaadimist ehk 30 minutiga saab aku laadida 70% ulatuses täis, peaks tegu olema ideaalse telefoniga inimesele, kes on pidevalt liikvel.

Mate 20 Pro on varustatud ka tehnoloogiaga, mis lubab juhtmevabalt laadida teisi telefone, mis juhtmevaba laadimist toetavad.

Karbist välja tuleb telefon Android 9 operatsioonisüsteemiga, mis kasutab endiselt Huaweile omast lihtsamat ning värvilisemat kasutajaliidest, mis on innustust saanud iOS-ist.

Esmase hinnangu kohaselt tegu olevat aga väga huvitava ning konkurentsivõimelise telefoniga. Geenius täispikk arvustus ilmub juba lähipäevil.

Telefoni hinnaks on 999 eurot. Eelmüük toimub 16.10-31.10 ning müük ise algab 01.11.2018.

Ajakirjaniku reisikulud tooteüritusele kattis Huawei. Geeniuse hinnangud on sõltumatud.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.