Huawei toob Euroopa turule kaks uut tipptelefoni: mida peidavad endas P60 Pro ja Mate X3?

P60 Pro mudelist saab uus Huawei kaameratelefonide esindaja.Foto: Geenius

Huawei näitas Münchenis uusi Euroopa turule saabuvaid nutiseadmeid, mille hulgas oli ka kaks telefoni: kaameratelefon P60 Pro ja volditav telefon Mate X3. Olime esitlusel kohal ning saime peagi müügile jõudvaid tooteid oma silmaga näha ning käega katsuda.

Esimeseks tooteks on uus P-seeria telefon, mis tuleb peagi ka Eestis müügile. 1199-eurone P60 Pro on erilise disainiga. Kui must versioon näeb suurest ja prominentselt paigutatud kaameramoodulist hoolimata välja üsna tavaline, siis valge versiooni tagakülge kaunistab Roccoco pärlist inspireeritud muster, mis on igal seadmel unikaalne ega kordu kunagi.

Tõeliselt avaldavad muljet aga P60 Pro kaamerad. Seda oligi oodata, kuna P-seeria telefonides on Huawei alati näidanud oma oskust paigutada telefoni hea kvaliteediga kaameraid.

P60 Pro põhikaamera on füüsiliselt reguleeritava avaga, mille suurus on vahemikus F1,4–F4,0. Selline lahendus lubab püüda väga palju valgust ning teha profikaamerat meenutava hägusa taustaga portreefotosid. Ka telefotokaameralt lubab häid pilte ning kogu süsteem võtab varasemate kaameratega võrreldes vastu 178% rohkem valgust.

Kolmandaks objektiiviks on üsna tavapärane 13 Mpx ülilainurkkaamera ning ka sefikaamera on hea, kuid üsna tavaline 13 Mpx fikseeritud fookusega versioon.

Ka teised P60 Pro andmed on muljet avaldavad. Telefonil on 88-vatine juhtmega ja 50-vatine juhtmevaba laadimine. Aku on 4815 mAh mahutavusega. Telefoni esikülge katab dünaamilisel  1-120 Hz vahel muutuva värskendussagedusega LTPO AMOLED-ekraan, mida kaitseb Huawei poolt Corningu Gorilla Glassi alternatiiviks loodud löögikindel Kunluni klaas. Telefonil on 8 GB või 12 GB muutmälu ja 256 GB või 512 GB sisemälu.

Volditav telefon, mis Eestisse ei jõua

Huawei toob taas Euroopas müügile ka volditava telefoni Mate X3, Eesti turule see aga ei jõua. Sellest on meil tohutult kahju, sest tegemist on tõeliselt erilise volditava telefoniga, mis on päris mitme külje pealt teenäitajaks. Maksma hakkab see mudel 2199 eurot.

Huawei on väga uhke selle üle, et nende volditav telefon kaalub kõigest 239 grammi, mis on vähem kui iPhone 14 Pro Maxi kaal. Kuigi paberil tundub seegi üsna raske, on see konkureerivate volditavate telefonidega võrreldes märgatavalt kergem ning seda on selgelt tunda ka käes hoides.

Teine suur erinevus on paksus. Mate X3 on kokku voldituna 11-millimeetri paksune ning lahtisena kõigest 5,3 millimeetrit paks. Seda peab ise kogema, kuid käes hoides on vahe tohutu ning Mate X3 on meie kogemuste järgi esimene volditav telefon, mis kokkuvoldituna istub käes nagu tavaline telefon.

Suur roll on selles ka uue disainiga hingel, mis lubab telefoni voltida täiesti lamedaks, erinevalt näiteks Samsungi Galaxy Fold 3-st, millel jääb ekraani poolte vahele üsna suur vahe. Sellise väga õhukese disaini loomiseks pidi Huawei töötama välja ka täiesti uue USB-C-pesa ja selle kinnituse, kuna telefon ongi kõigest USB-C-pesa paksune.

Ilmselt jääbki just laadimispesa tulevikus volditavate telefonide veel õhemaks muutumisele ette, ning ei maksa imestada, kui näeme lähemas tulevikus laadimispesata volditavaid telefone.

Ka teised Mate X3 andmed on väga head. Telefoni mõlemad ekraanid on 120 Hz värskendussagedusega. Väline ekraan on dünaamiliselt muutuva värskendussagedusega LTPO versioon suurusega 6,4 tolli ning ka seda kaitseb Huawei Kunluni klaas.

Sisemise ekraani suurus on 7,85 tolli ning ekraan on valmistatud uudsetest löögikindlust tugevdavatest komposiitmaterjalidest. Sisemise ekraani reageerimine välisele survele sõltub ekraanile avaldatavast jõust. See tundub õrnal puudutusel pehme, kuid tugevama löögi korral on ekraan palju kõvem.

Mate X3 on IPX8 veekindlusega. Aku on samuti 4815 mAh mahutavusega ning toetab 66-vatist juhtmega ja 50-vatist juhtmevaba kiirlaadimist. Turvalisuse jaoks on kasutusel telefoni küljele paigutatud sõrmejäljelugeja.

Fotode eest hoolitseb taas väga võimekas kaamerasüsteem. Põhikaameraks on 50 Mpx optilise stabilisaatori ja F1,8 avaga versioon. Telefotokaamera 12 Mpx resolutsiooniga, 5-kordse optilise suumi ja optilise stabilisaatoriga ning F3,5 avaga. Ülilainurkkaamera on samuti 13 Mpx ja fikseeritud fookusega versioon.

Kaks suurt elevanti keset tuba

Huawei telefonidest rääkides ei saa me vaadata mööda kahest olulisest probleemist, mille on põhjustanud Huawei vastu kohaldatud sanktsioonid. Neist esimene on tarkvara. Kuigi Huawei telefonidel on kasutusel Androidil põhinev EMUI 13.1 operatsioonisüsteem, ei tohi Huawei kasutada Google’i versiooni Androidist ega Google’i poolt pakutavaid teenuseid, mis on sügavalt Androidi sisse integreeritud.

See tähendab, et nendel telefonidel ei ole Google Play rakenduste poodi ja tuleb kasutada Huawei enda App Galleryd äppide paigaldamiseks. Valik on seal aga üsna tagasihoidlik. Huawei pakub ka võimalust otsida ja paigaldada veebiavarustes leiduvaid äppe, kuid see on keeruline ja kindlasti mitte turvaline.

Samuti ei saa kasutada näiteks Google Pay viipemakseid ning teenuseid, mis vajavad töötamiseks Google’i teenuste tuge. Isegi kui julged ja tehnikateadlikud kasutajad paigaldavad soovitud äpid käsitsi, saab seda vaid tasuta äppidega ning ei ole võimalik selliste tasuliste rakenduste ostmine, mida Huawei App Gallery ei paku.

Teiseks suureks probleemiks on 5G toe puudumine. Mõlemad Huawei telefonid kasutavad veidi vanemat Qualcommi SnapDragon 8 Gen 1 kiibistikku ja 4G toega modemit. Iga mööduva päevaga muutub 5G tugi aga üha olulisemaks ning praegu vaid 4G tuge pakkuvad seadmed vananevad moraalselt päris kiiresti. Eriti keeruline on Huaweil siin konkurentsis püsida just seetõttu, et kõik konkurendid pakuvad eranditult 5G toega seadmeid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.