Uudis

Käed küljes: Nokia monteeris telefoni külge 5 kaamerat, sest… miks mitte?

Nokia tõi maailma suurima mobiilimessi MWC raames välja oma uue lipulaeva, Nokia 9 Pureview, mille tagumisele küljele on mahutatud viis kaamerat.

Nokia on võtnud viie kaamera juures kasutusele taktika, kus kõik kaamerad on sisuliselt samad: 12-megapikslised ning f/1.8 avaga. Mis aga kaameraid eristab, on värvid. Vaid kaks kaamerat viiest suudavad pildi jäädvustada värviselt, teised salvestavad foto mustvalgena.

Siit edasi tuleb mängu tarkvara. Kuna kõik kaamerad seavad fookuse veidi erinevalt, siis seob telefon pildid kokku ning annab kasutajale võimaluse pärast foto salvestamist muuta, mis osa fotost on udune ning mis osa on fookuses.

Samuti jäädvustatakse viie kaamera abil oluliselt rohkem infot, seega on pilt detailsem, värvirohkem ning üleüldiselt parema väljanägemisega.

Nokia sõnul on sellise kaamerasüsteemi kasutamine hea ka mustvalgete fotode salvestamisel, kuna foto on juba jäädvustamise hetkel mustvalge ja seda ei tule tarkvaraliselt muuta. Selle tulemuseks peaks olema parema kvaliteediga foto.

Geenius sai messialal kaamerat ka ise proovida. Kuigi fotod tunduvad esmapilgul äärmiselt detailsed ning võimalus fotol pärast selle jäädvustamist fookust muuta on kiiduväärt, siis näib telefon sellise koormusega hakkama saamiseks liialt nõrk.

Pärast pildi salvestamist kulub telefon 5-10 sekundit kuniks kõik andmed on üle käidud ja fotot saab enda äranägemise järgi muutma hakata.

Jäädvustades fotot “lihtsamates” režiimides ei tohiks eelnev aga probleemiks osutuda ning kaamera kasutamine ei tohiks erineda teistest tänapäevastest telefonidest.

Protsessor ei saa hakkama

Kuigi Nokia 9 sees peitub Snapdragon 845 protsessor ja 6 GB muutmälu, siis pidi firma kasutusele võtma veel eraldi pildiprotsessori, kuna Snapdragon ei suuda ühe korraga sellise kaamerahulgaga hakkama saada.

Lisaks kaamerale endale on Nokia rõhku pannud ka telefoni lipulaevaks muutmisele. Seadmel on 6-tolline ekraan, ekraani sees olev sõrmejäljelugeja ning 3320 mAh aku.

Telefoni hinnaks peaks kujunema ligi 700 eurot.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.