Käed küljes: Samsungi volditav Galaxy Z Fold 2 on täiesti absurdne telefon

Ühe käega on seda telefoni hoida väga veider.Foto: Geenius Meedia

Ma sain endale üheks terveks päevaks proovimiseks Samsungi äsja välja tulnud volditava telefoni Galaxy Z Fold 2 ja võin kohe öelda, et selle kasutamine oli väga kummaline kogemus. Harjumatu ja absurdne. Hinnaga 2000 eurot.

Ma olen kasutanud varem Samsungi Z Flip volditavat telefoni ja see oli päris lahe kogemus, kuid see murti kokku horisontaalselt, olles pigem üks suure ekraaniga klapiga telefon. ma täiesti näen, et inimesed võiks sellist telefoni osta.

Z Fold 2 aga on hoopis teine tera – 7,6-tolline ekraan käib raamatuna lahti, aga hoolimata sellest on ka telefoni välisküljel 6,2-tolline väga kitsas ekraan. Tagaküljel ekraani pole, kuigi ootaks seda juba ka sinna – seal on ainult väga kõrge kaameramühk. Täna sellist asja osta tasub ilmselt ühel põhjusel: teistel sellist telefoni ei ole ja tähelepanu on koos sellise riistapuuga automaatselt garanteeritud. See peaks olema nüüd ka esimene raamatuna lahti volditav telefon, mis Eestis müügile jõuab kahe nädala pärast.

Muidugi ei tasu unustada seda, et Fold 2 on järeltulija skandaalsele telefonile, mille Samsung pidi napilt enne müükijõudmist kokku korjama, sest telefoni hinged ei pidanud vastu. Samsung pole ka ise seda unustanud, sest telefoni esmakordsel käivitamisel kuvatakse sulle selliseid õpetussõnu.

5 reeglit, kuidas telefoni mitte kasutada.

Igaljuhul selle volditava telefoni hinged on võimsad ja kui tõesti kõiki neid reegleid jälgid, siis võiks see vastu pidada küll. Tegu on tehnilistelt näitajatelt tüüpilise tipptelefoniga ja ma numbritele siin ei keskendu, vaid üksnes kasutuskogemusele. Numbrid on siin.

Hinged on võimsad.

Nüüd telefoni kasutamise peale ja see on üks veider kogemus, mille puhul võib öelda, et üks päev selle telefoniga harjumiseks on kindlasti vähe. Sa saad seda kasutada tavalise telefonina ühe käega (mis kaalub küll 282 grammi) või siis avatud raamatuna kahe käega.

Kas see on maailma kõige kitsam telefon?

Probleem on aga selles, et kumbki see lahendus ei tundu päris õige. Kitsas ekraan ühe käega kasutamisel on tõesti väga kitsas, aga suure ekraani puhul jällegi raisatakse ruumi, nii et ekraanile tegelikult mahub väga vähe. Nii et mõlemat pidi on seda veider kasutada. Teksti vähemalt mahub suurele ekraanile mõnusalt ja seal tuleb vertikaalsus kasuks.

Aga teksti on selle ekraani pealt vaadata hea.

Aga suur ekraan on mõeldud ju selleks, et seal oleks hea videot vaadata. Näiteks YouTube’i. Tegelikkuses tekivad siis ekraani äärtesse suured mustad ribad. 21:9 formaadis video puhul on väga paksud ribad ning püstises asendis ei saagi päris täisekraanil videot vaadata.

Pool kallist ekraani on raisus :(

Kaamera on Samsungile omaselt täiesti hea, juba tuttav 12 Mpx kolmikkaamera, avatud asendis on telefonil pakkuda 10 Mpx selfikaamera.

Vaade toimetuse aknast läbi Samsungi silmade.

Samsung Galaxy Z Fold 2 on telefon, mis vajab kindlasti pikemat harjumist – ühe päevaga on sellega koos elama õppimine ikka väga keeruline. Mina sellega ära ei harjunud ja ma seda ostma ei tormaks, selge see. Aga mul on väga hea meel, et selliseid telefone tehakse ja mis sellest, et täna need maksavad 2000 eurot.

Tegelikult see on üsna vähe telefon, vaid pigem üks omalaadne nutiseade, mis pole ei telefon ega ka tahvel, vaid midagi täiesti uut. Need volditavad telefonid tunduvad olema seadmete evolutsiooni üks etapp – ma arvan, et siit minnakse veel edasi ja tehakse midagi veelgi ägedamat.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.