Uudis

Käed küljes: Xiaomi 5G telefoni kaamera tuleb telefonist välja libistada

Nüüd on teada, millal Eestis müügile tuleb.

Xiaomi, foto on illustratiivne.Foto: Gregor Sibold

Täiendatud: Nüüd on teada, et Xiaomi Mi Mix 3 tuleb mais ka Eestis vähemalt ühe mobiilioperaatori juurde müügile.

Originaal 25.02.2019: Xiaomi näitas Barcelonas toimuval mobiilimessil MWC oma esimest 5G telefoni, mille näol on tegemist uusversiooniga juba oktoobris avalikkuse ette jõudnud Mi Mix 3-st, mille üheks kõige unikaalsemaks omaduseks on väljalibisev esikaamera.

Mais valitud piirkondades müügile jõudev Xiaomi Mi Mix 3 5G kasutab Snapdragon 855 kiibistikku ning pakub kasutamiseks 6 GB muutmälu ja kuni 64 GB sisemälu.

Telefon on varustatud kahe põhikaameraga, mis on mõlemad 24-megapikslised, aga ka kahe esikaameraga, millest üks 24-megapiksline ja teine 2-megapiksline, et piltidele sügavust anda.

Kahte esikaamerat aga tavaolekus ei näe, kuna need on peidetud ekraani taha. Selleks, et kaameratele ligi pääseda, tuleb ekraanil tõmmata sõrmega alla, mispeale esipaneel alla liigub ning kaamerad paistma hakkavad.

Geenius sai telefoni ka ise proovida ning leiab, et seadet kasutades tulevad meelde vanad Nokia seadmed, kus tuli ekraan eest ära libistada, et pääseda ligi numbriklahvidele.

Liikumismehanism näis aga üsnagi kindel ning tundus, et niisama see lahti libisema ei hakka. Siiski on raske ennustada, kuidas süsteem ajale vastu peab ning kas ka aasta või kahe möödudes 6,4-tolline ekraan korralikult õiges kohas püsib.

Messiala kehva valgustusega on keeruline hinnata, kui hästi telefon tegelikult fotosid jäädvustab, samuti on keeruline kommenteerida kasutusmugavust: kuigi kõik justkui toimis ning ühtegi “kala” ei ilmnenud, siis on raske öelda, kas see on ka nii seadme pideval kasutamisel.

Siiski on viimaste aastate jooksul Xiaomi oma seadmete paremaks muutmisele pannud palju rõhku, seega võiks eeldada, et pigem suuri probleeme ei teki, eriti firma ühe kallima seadme puhul.

Telefoni hinnaks on 599 eurot. Pole teada, kas ja millal see Eestis müügile jõuab.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.