Eestlased lõid Facebookis kaugtööparadiisi

Mõrgi küla kaugtööparadiis.FOTO: Erakogu

Eriolukorrast tingituna on juba ligi kaks nädalat suur osa Kagu-Eesti inimestest tööd teinud kodukontorist. Nüüd panid südikad lõunaeestlased Facebookis kokku virtuaalse kaugtööparadiisi “Olen kodukontorisi”, kus on võimalik kohtuda virtuaalselt kõikide Kagu-Eesti kodukontori inimestega ja kogeda seeläbi kasvava kogukonna olemasolu ning toetust.

“Julgustame kõiki kagueestlasi kindlasti endast märku andma – kui ei näe silmast silma, siis kohtume virtuaalses kodukontoris! See on ühtlasi hea võimalus kogeda küünarnukitunnet, jagada nii sõnas kui pildis kaugtööga seotud rõõme või ka muresid. Tahame ka omalt poolt kaasa mõelda ja inimestele vajalikku tuge otsida,” kirjutas Kagu-Eesti kaugtöökeskuste projektijuht Lisanna Elm.

Põlvamaa Arenduskeskuse eestvedamisel ja koostöös Võrumaa Arenduskeskuse ning Valgamaa Arenguagentuuriga on käivitamisel Kagu-Eesti tööturismi võrgustik, mis esimesel aastal on suunatud eeskätt Eesti enda inimestele. Ühtlasi edendatakse kaugtööalast teadlikkust ja suurendatakse seeläbi Kagu-Eesti kui kaugtööparadiisi tuntust. Kagu-Eestist tööd tegevate inimeste panus on äärmiselt oluline ja võimaldab saada head tagasisidet tulevikutoodete arendamisel.

Suur potentsiaal

DigiPRO kirjutas eelmisel nädalal, et Kagu-Eestisse saabus aasta 2030 ootamatult. “Panime julge eesmärgi, et aastaks 2030 on kaugtöö Kagu-Eesti suurim tööandja, muuhulgas eespool praeguseid suurimaid – puitu ja toitu. Tegelikkuses saabus aasta 2030 juba sel [eelmisel- toim.] nädalal, kahjuks küll juhitamatult ja kaugtöö praegu tähendab ainult kodukontorit,” ütles Kagu-Eesti kaugtöökeskuse võrgustiku eestvedaja Kuldar Leis toona DigiProle.

Ta meenutas, et kaugtöö arendamine Kagu-Eestis tõusis püünele 2019. augustis, kui seal toimus riigiametnike välitööde üritus. Leisi sõnul on Kagu-Eesti kolm arenduskeskust Valgas, Võrus ja Põlvas kokku leppinud kaugtöökeskuste arendamise ning just eelmisel nädalal alustas tööd projektijuht Lisanna Elm.

“Tegutseme suunas, kuidas normaaltingimustes diginomaade, riigiametnikke ja muid avatud meelega kodanikke tulevikus Kagu-Eestisse tööle kutsuda ja ehk jäävad pärast siia elamagi,” selgitas Leis.

“Tänane olukord kindlasti paneb ka endised skeptikud aru saama, et kaugtöö on tihti võimalik ja piisava enesedistsipliini korral saab seda teha suurlinnadest eemal sobivamas keskkonnas. Ma ise töötan alates 2013. aastast enamjaolt kaugtööna kodukontorist ning muidu palju ringi liikudes. Varasematel aastatel vaadati sellele suhteliselt tihti altkulmu, nüüd on see uus normaalsus ja ma ei kurda efektiivsuse üle,” rääkis varem näiteks Ösel Foodsi ja Premiat juhtinud Leis.

Leis arvas, et kriisis hoiab kogukond rohkem kokku ja seega hakatakse tarbima rohkem kohalikku eestimaist kaupa, seega prioriteediks on koduturg. “Ma loodan, et kui ettevõtted kõvasti koomale tõmbavad, siis avalik sektor järgib seda ning viib ka bürokraatia miinimumini. Kahjuks 2008 riik ja omavalitsused püksirihma piisavalt ei pingutanud ja see ajas ettevõtjad ikka väga vihale,” meenutas Leis.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.