Uudis

Kaitseliitlased filmisid poole aasta vältel salaja spordihoone duširuumides toimuvat

Täiendatud politsei kommentaariga!

Pilt on illustreeriv.Foto: Scanpix

Rapla Sadolini spordihoone meeste ja naiste duširuumides toimuvat filmiti aastaid salaja. Väidetavalt tegelesid filmimisega 30-ndates eluaastates meeste- ja naisterahvas, kelle nimed on Geeniusele teada.

Filmimise toimumist kinnitas meile Rapla spordihoone tegevjuht. Juhtumiga seoses arvati meesterahvas välja kaitseliidust ning naisterahvas naiskodukaitsest.

Filmimine toimus aegadel, mil hoone oli kõigile külastajatele avatud ja see toimus pikema aja vältel. Politsei on juhtunu osas algatanud kriminaaluurimise.

Filmijad kuulusid kaitseliidu Rapla malevasse

Geeniuse toimetusele teadaolevalt filmis meeste duširuumis toimunut meesterahvas ning naiste duširuumis naisterahvas. Filmimiseks kasutati mobiiltelefoni ja see sai ka filmijatele saatuslikuks, sest just telefonide kaudu tehti kindlaks filmijate isikud. Duširuumidesse peidetud telefonid avastati juhuslikult.

Mis oli filmijate motiiv, see ei ole praegu teada. Geeniusel õnnestus telefoni teel tabada väidetavalt filmimisega tegelenud naisterahvas, kes ei kinnitanud ega eitanud filmimist. Ta ütles, et on valmis sel teemal kommentaare andma pärast puhkuselt naasmist nädala lõpus.

Väidetavalt ei ole politsei uurimise käigus tuvastanud, et salvestatud videoid oleks avalikult internetti postitatud. Kui palju videoid kokku on ning mida nendega tehti, see on veel hetkel selgusetu.

Mõlemad filmijad kuulusid kaitseliidu Rapla malevasse. Kaitseliidu avalike suhete esindaja Neeme Brusi kinnitusel on mõlemad isikud täna kaitseliidust välja arvatud, kuid rohkem kommentaare kaitseliit sel teemal ei anna.

Sotsiaalmeediakontodel oleva informatsiooni kohaselt olid mõlemad isikud aktiivsed kaitseliidu liikmed. Muuhulgas on nad saavutanud ka märkimisväärseid sportlike tulemusi kaitseliidu egiidi all.

Spordihoone ei saa tagada, et midagi taolist ei korduks

Spordihoone tegevjuhi Toomas Jaaniste kinnitusel toimus filmimine aegadel, mil hoone oli avatud kõigile huvilistele. Jaaniste kinnitusel ei saanud videotel olla lapsi, kuna laste jaoks on spordihoones eraldi ala.

Tegevjuhi sõnul ei saa nad lõplikult tagada, et ühtegi analoogset juhtumit ei leiaks tulevikus aset. Uurimise käigus on politsei valdusesse jõudnud ka hulk spordihoone turvakaamerate lindistusi.

Viidates käimasolevale uurimisele ei soostunud tegevjuht rohkem kommentaare andma.

Politsei: ütluste kohaselt soovisid nad filmida tuttavaid

Politsei- ja piirivalveameti Rapla eriasjade uurija Ritve Reinumäe sõnul vastab tõele, et selles asjas on alustanud kriminaalmenetlust.

“Menetluse käigus on praeguseks välja selgitanud, et möödunud aasta septembrist kuni selle aasta märtsi keskpaigani, see on poole aasta vältel, filmiti erinevatel aegadel mobiiltelefoniga Raplas Sadolini spordihoone riietusruumides viibivaid inimesi,” rääkis ta.

“Meil ei ole infot, et filmitud oleks pikema perioodi kui poole aasta vältel. 21. märtsil pidasime selles teos kahtlustatavatena kinni 31-aastase mehe ja 39-aastase naise. Kahtlustatavate ütluste kohaselt soovisid nad filmida oma riietusruumis viibivaid tuttavaid,” ütles ta.

“Praeguseks kogutud tõendite alusel saame öelda, et kahtlustatavad hoidsid filmitud salvestisi enda isiklikes seadmetes ega levitanud neid internetti. Kriminaalmenetlus on alustatud karistusseadustiku eraviisilise jälitamise paragrahvi alusel ja uurimistoimingud selles asjas jätkuvad.”

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.