Uudis

Kaks päeva läksid kohus.ee meiliaadressilt saadetud kirjad rämpsposti

E-mail.Foto: Miguel Á. Padriñán/Pexels

Sel nädalal ei saanud ettevõtjad kätte @kohus.ee meiliaadressilt saadetavaid meeldetuletusi majandusaasta aruannete esitamise kohta. 

Viga oli põhjustatud inimlikust eksimusest ning see kestis kokku kaks päeva. Tarkvara, millega seesugused kirju saadetakse oli kasutusel esimest korda. 

Kirjad suunati väljuma vale serveri kaudu

Kohus.ee veebidomeeni haldab registrite ja infosüsteemide keskus (RIK), mille kommunikatsioonijuht Heilika Kutsch ütles Geeniusele, et viga puudutas vaid majandusaasta aruannete esitamise meeldetuletuste e-kirju. 

“Meeldetuletused saadeti välja vastava tarkvaraga @kohus.ee aadressilt sel nädalal esmakordselt ning puudutas vaid nimetatud kirjade saatmist. Domeenisätted said korrastatud samal päeval ja meeldetuletavad kirjad saadetakse uuesti,” lisas ta.

Informatsioon probleemist jõudis läbi mureliku isiku ka riigi infosüsteemi ameti (RIA) intsidentide käsitlemise osakonda (CERT-EE), kust omakorda informeeriti RIK-i. CERT-EE juht Tõnu Tammer ütles, et tõrked esinesid 6. ja 7. oktoobril ning neile teadaolevalt suunati inimliku eksimuse tõttu aastaaruande esitamise meeldetuletust puudutavad e-kirjad väljuma vale serveri kaudu.

“Selle tulemusel ei pruukinud konkreetse teavituse kirjad jõuda saajani või suundusid spämmi. Teisi kohus.ee e-kirju see inimlik eksimus ei puudutanud ning antud eksimus puudutas vaid konkreetse teavituse e-kirju,” ütles Tammer.

Ta lisas, et selliseid apsakaid on teenusepakkujal või domeeni omanikul võimalik ka ise märgata seirates e-posti võltsimisvastase kaitse DMARCi raporteid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.