Kampaania kogub tuure? Välisministeeriumi ametnik kohendas Kaljuranna Vikipeedia artiklit

1ep08nov15b-41.jpg

Välisministri Marina Kaljuranna Vikipeedia artiklison viimastel päevadel läinud elu kihama, võimaliku presidendikandidaadi elulugu on aidanud kirjutada ka välisministeeriumi kõrge ametnik.

Möödunud nädalavahetusel lõi Siim Kallas pretsedendi, mil teatas enda soovist kandideerida Eesti Vabariigi presidendiks. Lisaks Kallasele on tulevaste presidendivalimiste valguses räägitud ka praeguse välisministri Marina Kaljuranna võimalikust kandidatuurist.

Kuigi Kaljurand ei ole oma kandideerimist ei kinnitanud ega ümber lükanud, on viimasel ajal leitud viiteid sellele, et tema presidendikampaania võtab üha suuremaid tuure. Näiteks registreeriti 16. aprillil domeen kaljurand.ee, mille palus TTÜ teadlasel Innar Liivil registreerida välisministri abikaasa Kalle Kaljurand, vahendas ERR-i venekeelnetoimetus.

Lisaks sellele on erinevad inimesed hakanud alates möödunud reedest agaralt redigeerima Marina Kaljuranna Vikipeedia sissekannet, kust saab ülevaate tema lapsepõlvest, haridusteest ning diplomaadikarjäärist.

Kuigi suurem enamus redigeerimistest on tehtud aktiivsete Vikipeedia kasutajatepoolt, siis paarmuudatust on teinudkasutaja “Mbelovas”. Nimetatud kasutajanime taga on välisministeeriumi avalike suhete osakonna peadirektor Maria Belovas, kes kasutab sama kasutajanime ka näiteks infogr.am keskkonnas.

Muudatused, mida Belovas onKaljuranda puudutavas artiklis teinud, puudutavad tema diplomaadikarjääri ning täpsustust isa ja ema kohta. Kuigi selline tegevus ei ole taunitav, on huvitav näha, kuidas välisministeeriumi kõrge ametnik on hakanud ministri sissekannet parandama just sel ajal, kui oma kampaaniaga startis Kallas.

Välisministeeriumi ametnik kinnitas muudatuste tegemist

Geeniusele antud kommentaaris kinnitas Maria Belovas, et tema on nimetatud kahe redigeerimise taga. “Need muudatused olid ajendatud sellest, et sealne info oli puudulik, nii välisministri kohta käiv isiklik info, kui tema ametikäigu kohta käinud info. Täitsin lihtsalt ära paar lünka praeguse välisministri avalikus CVs,” kommenteerisBelovas.

Avalike suhete osakonna peadirektori sõnul üritas ta neid parandusi teha seoses viimati levinud väärinfo tõttu. Belovase väitel ei saa tuua paralleeli Kaljuranna võimaliku presidendi kandidatuuri ning praegu Vikipeedias tehtud muudatuste vahel.

“Seda ei saa kuidagi kampaaniaga siduda, samuti ei ole mulleühtegi sellist tööülesannet antud. Ma ei oska kommenteerida välisministri võimalikku kandideerimist, kindlasti ei tegele ükski välisministeeriumiametnik ühegi presidendikandidaadi kampaaniaga” rõhutas Belovas.

Foto: Erik Prozes (PM/Scanpix)

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.