Karmid numbrid: robotkullerite tootja Starshipi põhiäri kukkus sisuliselt kokku

Ettevõte jätkab koondamistega!

Starshipi robot. Foto: Hans Lõugas

Robotkullerite tootja Starship suur koondamine tuli paljudele üllatusena, sest arvati, et inimkontaktivaba kullerteenus elab koroonakriisis läbi hoopis hüppelist kasvu.

Tegelikult oli Starshipi põhiäri seni olnud väga spetsiifiline, sisuliselt nišiäri. Nimelt veavad nad USA ülikoolilinnakutes üliõpilastele erinevaid toite ja muud kraami, mida aga enam ei tellita, sest paljud üliõpilased lahkusid linnakutest.

Starshipi asutaja Ahti Heinla selgitaski reedel DigiPROle, et viiruse tõttu on nende põhiäri USA ülikoolilinnakutes ajutiselt madalseisus, mistõttu ootamatult robotite operaatorite üleküllus. “Sellega seoses tuligi koondamised ette võtta,” selgitas Heinla. Lisaks kulleritele koondati ka programmeerijaid ja insenere.

Ta kinnitas, et firma üldiselt jätkab tegevust. “Meie toidukaupade kojuveol on teadagi head ajad. Aga see pole praegu meil kaugeltki nii suur äri kui USA ülikoolilinnakud,” lisas Heinla.

DigiPRO kasutuses olevatest andmetest nähtub, et põhiäri kokkukukkumine oli karm ning on võrreldav majutus- või reisiäris toimuvaga. Tellimuste arv ja müügitulu kukkus märtsis kiiresti ja suure hooga. Näiteks paar nädalat tagasi langes keskmiselt tellimuste arv ligi 3/4 ja müügitulu 2/3. Osades ülikoolides isegi 80 ja 90 protsenti. Võrdluseks toidukaupade kojuvedu, mis on Starshipi jaoks seni olnud väike äri, kasv on suurusjärgus 20 protsenti.

Kasvu toiduäris pidurdab ka robotite puudus Eestis ning nende ebastandarsus. Näiteks Tallinnas tehakse koostööd Selveriga, kuid seejuures kasutatakse Kadaka Selverit oma teenuse osutamiseks laona ning kaubad komplekteeritakse ise.

DigiPRO kirjutas reedel, et Eesti robotkullerite tootja Starship Technologies koondas suure osa töötajatest.

DigiPROle teadaolevalt jätkab Starship koondamistega ka sellel nädalal ning ainuüksi esmaspäeval said koondamisteate kümned inimesed. DigiPROle on vihjatud, et ettevõtte kaalub osaliselt tegevuse üle viimist mõnda madalama palgatasemega riiki.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.