Uudis

Karoli Hindriks: eelnõu meid ei aita, järgmise investeeringu puhul võime olla sunnitud Eestist ära kolima

Idufirma Jobbatical tegevjuht Karoli Hindriks.Foto: Valitsuse kommunikatsioonibüroo

Investoritelt üle kümne miljoni dollari kaasanud idufirma Jobbatical tegevjuhi Karoli Hindriksi sõnul valitsuse täna esitletud äriseadustiku muutmise eelnõu neid ei aita. Kui seadust muudetakse selliselt nagu valitsus soovib on Hindriksi sõnul nad järgmise investeeringu kaasamisel sunnitud Eestist ära kolima.

Hindriks soovib eelnõusse samasugust leevendust nagu idufirmade esindajad ehk eelnõu ei tohiks sisaldada nõuet, et ettevõtte osakapital peab olema suurem kui 25 000 eurot.

“Eelnõu oleks muidu väga vajalik, aga eelnõuga pakutud lahendust peaks olema võimalik kasutada ka oluliselt väiksema osakapitaliga ühendustel. Näiteks Jobbaticaliga oleme kaasanud üle kümne miljoni dollari rahvusvaheliselt väga usaldusväärsetelt investoritelt USAst, Jaapanist, Austraaliast ja nii edasi, aga meie osakapital on täna alla 25 000 euro ning seda kasutada ei saaks,” ütles Hindriks.

Jobbaticali osakapitali suuruseks on 9788 eurot ning just seetõttu leiab Hindriks, et eelnõus tuleks kapitalinõu kõvasti allapoole tuua.

“Seega kahjuks see eelnõu meid ei aitaks ning võib siiski järgmise finantseerimise ringi juures jätta meid sundseisu, kus oleme sunnitud Eesti erakordselt keerulise bürokraatia kadalipu tõttu peakontori mujale riiki kolima,” lisas ta.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.