Karoli Hindriks pööras idufirma ümber ja sai investoritelt kopsaka rahasüsti

Jobbaticali asutaja Karoli Hindriks.Foto: Marko Russiver

Karoli Hindriksi asutatud ja juhitud Jobbatical pööras mullu ettevõtte ümber värbamiselt ja vahendamiselt töötajate sisseelamisele ja ümberasumisele ning sai äsja investoritelt rahasüsti vaatamata puhkenud kriisile.

“Viimane aasta on olnud nagu ameerika mägedel,” rääkis Hindriks Kuku raadio saates “Majandusruum”. Jobbatical nimetab end immigratsiooni ja ümberasumisplatvormiks ettevõtetele, mis tegutseb Saksamaal, Hispaanias ja Eestis.

Alles mullu pööras Hindriks ettevõtte ümber ja keskendus tööjõu värbamise ja vahendamise asemel rohkem sellele, et aidata ettevõtjaid tööjõu sisseseadmisel ja sisseelamisel. Pööre on end Hindriksi sõnul ära tasunud. “See oli kõige õigem otsus, mis me teha saime,” rääkis hiljuti 50 mõjukaima startup naise hulka Euroopas valitud Hindriks.

“Kui me selle muutuse tegime, siis kõik tiimis said sellest aru. Loomulikult see tähendas ka seda, et me pidime kolmandiku inimestest hüvasti jätma, aga isegi nemad said aru. Suurem osa neist tulid isegi viimasel päeval mind kallistama, ütlesid, et edu,” kirjeldas ta.

Nüüd kui pööre sai aga tehtud, tabas ettevõtet majandustorm. Piirid on kinni ja inimesi liigutada ei saa. Küll aga värvatakse jätkuvalt välismaalasid, kuid seda riigi siseselt. Samuti pöörduvad ettevõtte poole jäkuvad töötajad ise, kellel on väga palju ärevust seoses sellega, mis praegu toimub.

“Kui me kuu aega tagasi olime puhtalt ettevõtetele suunatud, siis täna me teenindame ka otse talente. Aitame neid igasuguste erinevate protsessidega,” selgitas Hindriks.

Kõige kiirem kasv Berliinis

Teenuse pakkumisel on Jobbatical kaasa liikunud oma klientidega. Ometi pole ettevõttel oma kontorit Ühendkuningriigis, kus tegutseb mitu Eesti idufirmat. “See oli meil laua peal päris suurelt, aga kogu selles segaduses Brexiti ümber lükkasime plaani edasi,” selgitas Hindriks. Nimelt märkas ta, et üha enam hakkas värbamine nihkuma Londoni asemel Berliini poole. Küll aga tulevikus kaalutakse Ühendkuningriiki laienemist.

Just Berliin on Hindriksi sõnul üks kõige kiiremini kasvavaid tehnoloogiaturge Euroopas. “Kui vaadata, kus on raha tõstetud Euroopas, siis Berliin on väga palju väga kiiresti kasvanud,” rääkis Hindriks. Kuigi eelkõige finantstehnoloogiaettevõtteid on meelitanud rohkem London, siis väga palju raha on liikumas Berliini. “Samuti Barcelona ja tegelikult ka Pariisi. Näiteks Prantsusmaa on väga palju tööd teinud selleks, et ettevõttel oleks lihtne värvata välismaalasi,” rääkis Hindriks.

Ka Jobbatival panustab tugevalt Saksamaale ja suutis kriisi ning raskuste kiuste äsja ka raha tõsta. Ettevõte teatas täna, et alustas koostööd Berliini immigratsiooniametiga ning tõstis 2,6 miljonit dollarit.

Berliini ametiga alustatud koostöö tähendab seda, et läbi Jobbaticali saab välismaalasest töökandidaat saata taotluse mööda turvalist kanalit otse immigratsiooniametisse, misjärel need vaadatakse esmajoones ja kiiresti läbi.

“Oleme ehitanud platvormi, mis kasutab tehnoloogiat, et optimeerida ja parandada sisserände kasutajakogemust. Võimalus saata digitaalseid avaldusi Berliini immigratsiooniametisse on suur samm edasi, mis annab kohalikele ettevõtetele eelise kiireks värbamiseks,” selgitas Hindriks pressiteates.

Samuti tõstis ettevõte 2,6 miljonit eurot voorus, mida juhtis Union Square Ventures, kuid milles osalesid ka senised investorid Mistletoe Inc ja Tera Ventures. Uutena lisandusid One Way VC Bostonist ja TrueSight VC.

Hindriks möönis, et praegu on kindlasti raskem raha tõsta, kuid see pole võimatu. Investorite jaoks pälvivad eelkõige kõige rohkem tähelepanu nende omaenda portfell ning sinna kuuluvad ettevõtted. Teiste jaoks napib nii aega kui ka raha.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.