Uudis

Kas keegi ikka veel jätab ööseks telefoni laadima?

Eelmisel aastal kirjutasin ühe loo kiirlaadimisest ja kuidas see on minu elu muutnud. See lugu sai väga palju vastukaja ja nüüd jõudsin kaarega selle juurde tagasi. Olen viimasel ajal testinud mitut telefoni, mis on mind kaarega selle teema juurde tagasi toonud.

Sest nendel telefonidel pole olnud kiirlaadimist. Ja see on olnud masendav kogemus. Tööl ma arvan mu kolleegid pole mind kunagi enda telefoni laadimas näinud. Mul pole isegi laadijat kaasas tavaliselt. Kui aga on mõni kehvem testitelefon, siis tuleb see ka vahel tööl laadima panna. Sest muidu ei saa.

Kiirlaadimisest on märkamatult saanud nii elementaarne osa meie telefonide juures, mis on väga palju muutnud seda, kuidas me telefone kasutame.

Ma ei ostaks kindlalt enam kunagi ühtegi telefoni, millel ei oleks korralikku kiirlaadimist ja korralikku akut.

Kaks tingimust, mida 2018. aastal telefonilt nõuda

See on ka põhjus, miks ma eelistan Huawei puhul iga hetkel Mate seeria telefone P-seeria telefonidele ning miks mind selle kõige juures on Huawei turundus ärritanud.

Normaalne telefon aastal 2018 on selline, millest saad 50% täis laadida poole tunniga, aga… nüüd on väga oluline asja teine pool ehk see ei tohi ka tühjaks saada.

Eelmisel aastal kirjutatud loole tüüpiline vastus oli, et “aga mulle meeldib hommikul võtta kätte telefon, mis on 100% laetud akuga”. Normaalne telefoni aku aastal 2018 ei lähe ise öösel tühjaks. Normaalne on see, et kui õhtul 11 võtad selle laadijast, siis on hommikul kell 7.30 selle aku laetus 95%. 5% võib ööga kaduda, rohkem on liiga palju, kui sa just voodis tervet ööd ei brausi Facebooki või Instagrami.

Ja asja võlu ongi selles, et sul ei tohiks olla vahet, kas telefonis on hommikul alles akut 95% või 100%, sest päeva lõpuks – kui sa sellega PUBGi mobiiliversiooni või midagi muud ülinõudlikku ei tee – on seal alles ikka 40 kuni 60%.

Selline on hea telefon aastal 2018 ja kõik telefonid, mis seda ei suuda, ei ole head telefonid. Ükskõik, kas nende kaamera on 5% parem või mitte.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.