Uudis

Kas miljonid arvutid jäävad uuest Windowsist ilma? Nõudmised protsessorile on üllatavalt karmid

Windows 11 nõuab küllaltki uut protsessorit.Foto: Shutterstock

Microsoft kuulutas välja hiljuti uue operatsioonisüsteemi Windows 11 ja koos sellega tehnilised nõuded, mis on vajalikud selle installeerimiseks.

Esmapilgul ei tundunud nõuded kuigi karmid, kuid nüüd on Microsoft lisanud sinna lingi, kus täpsustatakse, mis protsessoreid Windows 11 toetab. Siit nimekirjast leiad toetatud Inteli protsessorid ja siit AMD omad.

Nimekirjad on küll pikad, kuid populaarse Intel Core seeria puhul on protsessorid toetatud alles alates kaheksandast ehk Coffee Lake põlvkonnast. Teisisõnu, enne 2017. aastat toodetud Intel Core protsessori omanikud ei saa Windows 11-t praeguse seisuga kasutada.

Sama kehtib AMD puhul: Ryzeni protsessorid saavad Microsofti sõnul Windows 11 operatsioonisüsteemi kasutada alates Zen2 põlvkonnast ehk 2018. aastast.

Microsoft täpsustas eraldi üle, et karmimad nõudmised on Windows 11 puhul vajalikud uute turvafunktsioonide pärast ning vanemad protsessorid ei suuda turvalisusnõudeid täita.

Samuti märkis firma, et lootus pole veel vanemate protsessorite omanike jaoks kustunud ja edasine testimine näitab, kas need suudavad turvanõudeid täita.

Oma arvuti protsessori nime ja seerianumbrit näeb Windowsi sätetest. Sealt tuleb otsida üles süsteemimenüü, kus all kõik vajalik kirjas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.