Uudis

Kas Tele2 piiramatu pakett on ka tegelikult piiramatu mahuga?

Tele2 tõi 1. maist turule uue paketi, mis lubab internetti kasutada nii palju kui inimene ise soovib. Geenius uuris, kas pakett ka tegelikult piiramatu on või kaasneb sellega ka mingist hetkest rakenduv mõistliku kasutuse printsiip ja sellega ka kasutuse piirang.

Tele2 tootedirektori Katrin Aroni sõnul on pakett mõeldud kasutamiseks mobiilis. See tähendab, et kui võtta Tele2 juurest piiramatu andmemahuga pakett ja kasutada seda vaid arvutisse interneti edastamiseks, on ettevõttel siiski õigus kasutust piirata, kui tegevus võib hakata häirima teiste klientide kasutuskogemust.

Piiranguid ei rakendata, kui kasutus on eesmärgipärane ehk inimene kasutab internetti telefonis, nagu seda tavaliselt tehakse. Sellistel juhtudel ei rakendu teenusele ühtegi piirangut ja internetti saab soovitud mahus kasutada maksimaalse kiirusega lõpmatuseni.

See tähendab seda, et kui kasutaja soovib vaadata telefoni vahendusel filme, seriaale või muud sisu, edastada aeg-ajalt internetti arvutisse või laadida alla faile, mis tavaliste pakettide puhul oleks võimatu, on see lubatud. Kui aga klient hakkab telefoni kasutama eesmärgivastastel tegevustel, näiteks otsustab SIM-kaardi paigutada ruuterisse ning hakata serverit majutama, siis jääb ettevõttele õigus tegevust piirata.

“Kuna uus pakett on piiramatu andmemahuga, siis võib internetti kasutada nii palju kui tarvis ja mitte mõelda mahtudele, mis kulub näiteks filmide vaatamisele, muusika kuulamisele, sotsiaalmeedias tegutsemisele ja pilveteenusele. See tähendab, et interneti tarbimist pole vaja kontrollida ja muretseda, et maht otsa saab, sest piiranguid nutitelefonis paketi kasutamiseks ei ole,” selgitas Aron.

Paketi hind on 21,99 eurot, mis sisaldab piiramatus mahus kõneminuteid, SMSe ja 4,5G internetti. Alates 1. juunist saab seda paketti kasutada sama kuutasu eest kõikjal Euroopas, kõik muud tingimused on samad, kuid Euroopa Liidus kasutatav andmesidemaht on 6 GB.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.