Uudis

Kas Windows jõuab Apple’ile järgi? Arendajad saavad viimaks soetada endale odava ARM-PC

ECS Liva Mini Box QC710 Desktop on saadaval Microsofti poes.Foto: Microsoft

Arendajatel on juba pikka aega olnud piiratud võimalused Windowsi testimisega ARM protsessoril. Siiani on arendajad pidanud ostma kalli seadme, nagu Surface Pro X, mis maksab üle tuhande euro.

Microsoft ja Qualcomm tahavad seda hinnapiiri arendajate jaoks madaldada oma uue ECS LIVA Mini Box QC710 Desktop arvutiga. Tegu on väikese, Snapdragoni baasil töötava arvutiga, mis maksab 219 dollarit. 

Arvutil on sees esimese generatsiooni Qualcommi Snapdragon 7c Compute SC7180, 4GB RAMi ja 64GB mälu. Seadmel on ka USB, HDMI, USB-C ja microSD kaardilugeja.

Teisisõnu ei ole see kõrgklassi arvuti, mis võiks konkurentsi pakkuda näiteks Apple’i Mac Minile. Tegu on arendajatele mõeldud tootega, millega saavad nad soodsalt katsetada Arm64 rakendusi.

Hetkel tuleb veel ARM-protsessoril baseeruvaid Windowsi arvuteid ja Chromebooke juurde küllaltki aeglaselt ning rakenduste töötamine on endiselt õnnemäng. The Verge’i sõnul on see põhjus, miks paljud tarbijad jätavad seadmed ostmata. Nähtavasti tahavad Qualcomm ja Microsoft seda uue seadmega parandada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.