Kasulik funktsioon: Gmail saab Google’i Gemini AI toe

Google Gemini logo
Google'i kontoritarkvara saab Gemini AI toe.Foto: Google.

Google’i poolt mais I/O arendajate konverentsil välja kuulutatud Gemini tehisaruga külgpaneel on vaikselt saabumas Gmaili ja teistele Google’i äritarkvara lahendustele.

Gemini aitab e-kirjade koostamisel ja teeb pikematest saabunud kirjadest kokkuvõtteid. Samuti pakub Gemini vastuse kirjutamise soovitusi. Techcrunchi teatel tuleb Gemini külgpaneel ka Google’i teistesse kontoritöö äppidesse, nagu Docs, Sheets, Slides ja Drive. Lisaks oskab Gemini sarnaselt brauseriversioonile vastata ka üldistele küsimusele.

Google Docsis aitab tehisintellekt paremini kirjutada, sealhulgas hoida kirja stiili ja tooni ning teha suurest infohulgast kokkuvõtteid. Slides äpis aitab Gemini luua uusi esitlusi ning genereerida nende jaoks pilte. Samuti oskab AI teha esitlustest kokkuvõtteid. Sheets lubab AI abi kasutada tabelite loomisel ja valemite koostamisel. Drive’i puhul aitab Gemini teha dokumentidest kokkuvõtteid.

Esialgu saabuvad Gemini AI tööriistad Google Workspaces paketti kasutavatele äriklientidele eeldusel, et neil on tellitud ka mõni toetatud lisapakett. Sarnaseid ChatGPT-l põhinevad Copiloti AI-omadusi pakub ka Microsoft 365 tarkvara kasutavatele äriklientidele.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.