Uudis

Kauaoodatud kaunikene: Tartu Ülikooli tudengid saavad lõpuks uue ÕISi

Uue õppeinfosüsteemi (ÕIS2) üliõpilastele vajalikud moodulid on pärast kasutajate testimist ja vigade parandust kasutusvalmis ning esimesena saab uus ÕIS 1. detsembrist kättesaadavaks üliõpilastele.

Ülikool teatas, et üliõpilastele on kasutusvalmis järgmised moodulid:

  • õppeained, õppekavad ja täiendusõpe;
  • õppija profiil, õppetulemuste, tunniplaanide ja „Minu tunniplaani“ vaatamine;
  • teadete vaatamine ja saatmine;
  • õppeainetele ja õppeaine rühma registreerumine;
  • õppeaine järjekorda registreerumine.

Moodulite lõppversioonide arendamisel lähtuti katsetajate kommentaaridest ja parandusettepanekutest. Oma hinnangu andsid arendustöö käigus nii õppekorraldusspetsialistid ja programmijuhid kui ka üliõpilased. Tagasiside käigus kogutud kommentaarid jagati kolme rühma. Kriitilised vead on 1. detsembriks parandatud. Ülejäänud olulised märkused võetakse arvesse uue aasta kevadel ja kolmanda rühma ettepanekud pikemas plaanis.

Arendustööd jätkatakse moodulitega, mis toetavad üliõpilastel oma õpitee ja õppimise kavandamist. 2019. aasta kevadeks on valminud ka tagasiside kogumise moodul.

Novembris hinnati süsteemi töökindlust. ÕIS2 pidas vastu 15 000 kasutajaga koormustestile.

Üliõpilaste järel saavad uut õppeinfosüsteemi tööks kasutama hakata õppejõud, programmijuhid ja õppekorraldusspetsialistid. ÕIS2 rakendub täielikult sügissemestriks.

Kuni kevadsemestri alguseni jääb üliõpilastele avatuks ka ÕIS1, kus on kättesaadavad toimunud õppeainete materjalid. Üliõpilased peavad sügissemestri kursustele tagasisidet andma ÕIS1-s. Alates kevadsemestri algusest, 11. veebruarist 2019 saab ÕIS2 üliõpilastele ainsaks õppeinfosüsteemiks.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.