Uudis

Kaval õngitsusskeem jäljendas Google Docsi

Mitmeid Google’i teenuste kasutajaid tabas eile ulatuslik õngitsuspettuste laine, kus võltsitud Google Docs rakendus üritas ligi pääseda kasutajate meilikontodele ja kontaktidele. Google on nüüdseks probleemi lahendanud.

Pettuse raames saatis nakatunud kontoga inimene tuttavatele kirja, mis meenutas välimuselt Google Drive’is oleva faili muutmiskutset. Lingile klikkides avanes päris Google’i sisselogimisleht, kuhu sai sisestada konto andmed.

Kui kontoga oli sisse logitud, küsis rakendus Google Docs ligipääsu kasutaja meilikontole ja kontaktidele. Tegu oli aga libarakendusega ja sellele ligipääsu andes võimaldas kasutaja petturitel suunata rünnak ka kõikide tema tuttavate vastu.

Erinevalt traditsioonilistest õngitsusskeemidest ei suunatud sel juhul kasutajat libalehele, mis näeb välja nagu Google’i sisselogimisleht, vaid skeem töötas Google’i teenuste sees.

Google’i sõnul on probleem nüüdseks lahendatud ja rakendus välja lülitatud. Ettevõtte meeskond tegeleb sellega, et tulevikus säärased pettused võimatuks muuta.

Kui andsid rakendusele ekslikult ligipääsu, siis tasub üle vaadata, kas see on ka selles nimekirjas olemas. Kui on, siis tasub see koheselt eemaldada.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses