Uudis

Kert Kingo eelkäijad käisid ministrina välismaal keskmiselt 16,25 korda

Minister Kingo jättis eile minemata Brüsselisse, kuhu ta plaani järgi pidi minema

Foto: POSTIMEES / SCANPIX BALTICS

28.05 kell 19:15 Artikli pealkiri parandatud, esialgne pealkiri väitis, et ministrid käisid välisvisiitidel keskmiselt 9,4 korda.

Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo (EKRE) sõnas eelmisel nädalal, et kavatseb ministrina vältida välisreise nii palju kui võimalik. Statistika kohaselt on neli tema eelkäijat ametis oldud aja jooksul keskmiselt välislähetuses viibinud 16,25 korda.

Lisaks järgmisel nädalal Jaapanis toimuvale IT-ministrite G20 tippkohtumisele ei läinud minister Kingo ka eile Brüsselisse, kus ta pidi osalema Euroopa Liidu nõukogu kohtumisel.

Varasemalt kokkulepitu asemel viibis minister sel ajal valitsuse riigieelarve arutelul.

Minister jättis ära eilse Brüsseli visiidi

Just Brüsseli-visiidi tõttu sai Kingo veel enne selle toimumist noomida riigikogu väliskomisjonilt, kuna ei käinud riigikogulastele tutvustamas seisukohti, mida ta Eesti esindajana kavatseb nõukogus esindada.

Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Marko Mihkelson hakkas küsimuse peale, kas ta teab, et minister ei läinud Brüsselisse esmalt naerma.

“Kui see nii oleks, siis see oleks tõesti uskumatu,” lausus Mihkelson seepeale. “Igal juhul reedel öeldi, et ta pidi pühapäeval Brüsselisse lendama, aga jumal temaga. Igal juhul väga huvitav.”

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) avalike suhete nõuniku Laura Laasteri kinnitusel tuli Brüsselis mitte osalemise otsus reede pärastlõunal, kui selgus, et esmaspäeval peetakse riigieelarve arutelu.

IT-ministritele on tulnud suur hulk kutseid, mida ei ole vastu võetud

Laaster nendib, et hinnanguliselt tuleb MKMi ministritele erinevate tasemete ürituste jms kutseid umbes viis korda rohkem kui nad neid vastu võtavad.

“Lisaks siis ka see, et me ei käi alati ainult kutsete peale, vaid mõnikord läheme ka omal algatusel ja mõnikord tullakse ka meile külla. Kutseid on palju ja igale poole ei jõua, ja vastu võtame eelkõige selliseid üritusi, kus meie ministril on võimalik osaleda ka sõnavõtuga, kohtuda oma valdkonna kolleegidega või luua kontakte meie ettevõtjate jaoks,” täpsustas Laaster.

MKMi koostatud statistika kohaselt oli kõige agaram välislähetustel käia Urve Palo, kes viibis ministrina välismaal 25 korda, millest kõige pikem visiit kestis 7 päeva.

Talle järgneb 14 lähetusega Anne Sulling, kelle kõige pikem visiit kestis 8 päeva. Kõige lühemat aega ametis olnud Rene Tammist külastas ministrina välisriike 13 korral.

Neljast viimasest ettevõtlust ning infotehnoloogiat puudutavast ministrist viibis kõige pikemal lähetusel Liisa Oviir, kes oli 4. aprillist 2016 kuni 22. aprillini 2016 Jaapanis, Tokyos ning USAs, Arizonases, Californias ja Washingtonis. Kokku käis Oviir ministrina välismaal 13 korda.

Jakob Rosin panustas artikli valmimisse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.