Uudis

Kert Kingo kohtus Kanadas kolme välisriigiga ja sai auväärse kutse

Foto: Scanpix / PM

Väliskaubanduse ja IT-minister Kert Kingo kohtus oma esimesel välisvisiidil Kanadas kolme teise riigi delegatsioonidega ning sai argentiinlastelt kutse asuda Avatud Valitsemise Partnerluse initsiatiivi kaasjuhiks.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium teatab, et Kingo kohtus Ottawas Argentiina innovatsiooniministri Andrés Ibarraga, kelle kinnitusel jälgib Argentiina väga pingsalt Eesti e-riigi arenguid ja seniseid tegevusi.

Argentiina minister tegi Eestile ettepaneku asuda Avatud Valitsemise Partnerluse initsiatiivi kaasjuhiks, kuna paljude maailma riikide jaoks on Eesti e-riigi edulugu väga tähelepanuväärne samm avatud riigijuhtimise vallas ning AVP annaks võimaluse seda laiemalt tutvustada ja pakkuda parimaid lahendusi partnerriikidele nii siseriikliku kui rahvusvahelise arengu hoogustamiseks.

Minister Ibarra kinnitusel on Argentiina väga huvitatud konkreetsest digikoostöö kokkuleppest.

“Argentiina tegeleb praegu protseduuride loomisega e-dokumentide, digiallkirjade ja näotuvastuse laialdasemaks kasutuseks ning samaaegselt viib läbi kaasavat õigusreformi, mille üheks osaks on ka inimeste informatsiooni saamise õiguste laiendamine,” rääkis Kingo. “Eesti suhtes on huvi just e-lahenduste vastu, mida Argentiina soovib kasutusele võtta, et keerulise geograafiaga riigis raskesti ligipääsetavates kohtades anda inimestele paremad võimalused riigiga ja kogu maailmaga suhtlemiseks.”

Täna kohtub minister Kingo veel Georgia delegatsiooniga, kes on hetkel ka AVP juhtkomitee liige ning kes korraldas AVP kaasjuhina sama üritust 2018. aastal.

Suur osa Georgia tegevusi avatud valitsemise valdkonnas on seotud digitaalsete platvormide loomisega, et inimestel oleks rohkem võimalusi jälgida, kuidas poliitilisi (sh majanduslikke) otsuseid tehakse ning avaldada oma arvamust.

Hommikul toimus ka põgus tervituskohtumine Suurbritannia delegatsiooniga, kes tunnustas samuti Eestit e-riigi arendamisel tehtud sammude eest.

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses