Kes on salapärase uue autofirma taga? Kas see on Apple’i või hiinlaste salaprojekt?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
faraday.jpg

Raske on praegu isegi öelda, kas see on koordineeritud PR-tegevus või juhuslikult iseenesest puhkenud arutelu, aga viimase mõne päeva jooksul on tehnoloogiauudiste veebisaitidel käinud äge arutelu selle üle, kes on salapärase uue autofirma Faraday Future taga, kust nad võtavad miljard dollarit uue tehase ehitamiseks ning kuidas neil on õnnestunud palgata väga nimekas ning automaailmas kogenud töötajaskond.

Faraday Future tegutseb Californias, nad ostsid ära endise Nissani arendukeskuse ja teatasid hiljuti, et plaanivad USAsse ehitada miljardidollarilise elektriautode tehase. Auto kohta pole eriti midagi teada, ainult nii palju, et sellel peaks olema umbes 15 protsenti suurem akumahutavus kui Teslal ning seeläbi sõiduulatus Tesla 270 miili asemel 315 miili ehk pisut üle 500 kilomeetri. Auto peaks välja tulema juba 2017. aastal.

Faraday on ka öelnud, et nad ei piirdu ainult autodega, vaid plaanivad süveneda ka teistesse auto- ja tehnoloogiatööstuse aspektidesse, nagu näiteks autode omamise ja kasutamise mudelid, isesõitvad autod ning autos olevad meelelahutusteenused.

Neil on tööl juba üle 400 inimese ning firma palkab juurde umbes 10 inimest nädalas. Nimekamate töötajate hulgas on praegu näiteks hulk endisi Tesla juhte, BMW i8 peadisainer, endine Ferrari sisedisainer ning endine Elon Muski kosmosefirma Space X akuspetsialist. Firmat esindab avalikkuses asepresident Nick Sampson, kes oli enne Tesla asepresident, aga kes on Faraday Future'i juht, ei olegi teada. Samuti pole teada, kes on firma omanikud või rahastajad.

Suure salastatuse tõttu ongi hakanud levima spekulatsioonid, nagu oleks Faraday Futuretegelikult Apple'i autoprojekti varifirma. Apple'ile meeldib asju väga salaja ajada, kuid suure autotehase tööle panemine ning kas või autode testimine ei ole asi, mida saaks pikalt teha salaja, nii et kui nad tõesti plaanivad autot teha, siis saaks avalikkus sellest kindlasti oluliselt varem teada kui Apple ideaalis tahaks.

See Daily Maili artikkel aga väidab hoopis, et Faraday Future'i rahastajaks on Hiina miljardärJia Yueting ning seda olevat lehele kinnitanud ka üks FaradayFuture'i allhankija, kelle sõnul öeldi neile algusest peale, et Faraday on Hiina vastus Teslale.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.