Kickstarteris kogub toetust eestlaste arendatud avatud lähtekoodiga arendusplaat

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Viimase paari nädala jooksul on rahvusvahelisse ühisrahastusportaali Kickstarter leidnud tee kaks Eesti iduettevõtet, mis toodavad füüsilisi tooteid. Lisaks neile kahele saame tänagi teatada ühest ettevõttest, mis kogub enda ideele Kickstarteris toetust. Kuigi kõnealuse ettevõtte juured on Norras asub ettevõtte arenduskeskus Eestis ehk toode, millele otsitakse rahastust on valmistatud eestlaste poolt.

Ettevõtteks onNordic Automation Systems ehk lühidalt NAS ning nad toodavadsensor-tehnoloogiaid. Nad on maailmas hästi tuntud kui asjade interneti võrgustandardil baseeruva LoRa® tehnoloogia toodete arendaja ja tootja, kelle tooteid on müüdud juba rohkem kui kümnes välisriigis.

Umbes pool aastat tagasi otsustasNordic Automation Systems tuua Eestisse rahvusvaheliselt tunnustatud LoRaWAN™ võrgutehnoloogia.

“Peale seda toimus kõik väga kiiresti. Pidime testima oma ideid ning kinnitama teooriaid, mis viisid meid esimese LoRaWAN™ arendusplaadi prototüübini. Me arendasime Badgerboardi, et kõik tehnoloogiahuvilised saaksid testida erinevaid LoRaWAN™ rakendusi, vajaduseta soetada kalleid valmistooteid,” mainib Badgerboardi tarkvarainsener Sven Kautlenbach.

Badgerboard on Arduinoga ühilduv LoRa arenduskomplekt, mida võib hõlpsasti laiendada prototüübi või väikepartii tooteni. Arendusplaadiga on kaasas ka akulaadija ning antennipistik.

Arendusplaadi tootmiseks soovitakse Kickstarteri abiga saada pea 15 000 eurone rahasüst, millest hetkel on koos veidi alla 2000 euro. Kampaania lõpuni on aega veel 27 päeva.

Ettevõte on viimased 6 kuud ehitanud Badgerboardile erinevaid prototüüpe – nt. vee-, elektri-, temperatuuri-, niiskuse- ja liikumissensoreid, millega on võimalik koheselt hakata arendusplaati reaalseteks rakendusteks kasutama.

Novembri alguses testiti Badgerboardi arendusplaatiEBEC 2016rahvusvahelisel insenerivõistlusel Tallinnas, kus tehnikatudengid kasutasid Badgerboardi, et luua erinevaid IoT rakendusi.

Kickstarteri kampaaniat alustas Nordic Automation Systems 21.novembril ja kolmandaks päevaks oli reserveeritud juba 30 Badgerboardi. Esimestel huvilistel on võimalik soetada Badgerboardi soodsamalt, et alustada erinevate rakenduste katsetamist asjade interneti maailmas.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.