Uudis

Taxify vahetas Prantsusmaal nime ja maksis trahvi

Taxify kaasasutaja Markus Villig Eiffeli torni ees.Foto: Taxify

Pariisi ringkonnakohus langetas mullu detsembris otsuse, mille kohaselt peab Eesti sõidujagamisteenus Taxify vahetama Prantsusmaal nime ning maksma taksojuhte ühendavatele ametiühingutele trahvi. Kohtu kohaselt viitab ettevõtte nimes olev “taxi” liialt taksoteenusele ning võib tekitada segadust.

Kaasus sai alguse mullu novembris, mil Taxify vastu esitas hagi taksojuhte ühendavad ametiühingud. Otsuse järgi peab Taxify ametiühingutele (UNTI ja FNTI) tasuma 3000-eurose suurused trahvid.

Otsusest tulenevalt muutis Taxify Prantsusmaal nime Txfy’ks ning pakub teenust edasi. Prantsuse regulatsioonide kohaselt saab Taxify teenust pakkuda vaid privaatjuhtidega (VTC).

Taxify äpp prantsuse rakendustepoes

Taxify pressiesindaja Marilin Noorem sõnas Geeniusele antud kommentaaris, et Pariis on üks Taxify seni kiirema kasvuga linnasid ning nimevahetus seda mõjutanud pole.

“Sealsete taksojuhtide väitel viitab sõna “taxi” kasutamine takso-, mitte sõidujagamisteenusele. Mujal riikides tegutseme endiselt Taxify nime all. Trahv seoses sõna “taxi” kasutamisega oma nimes ei mõjuta meie tegevust. Jätkame hetkel uue brändi alt,” sõnas Noorem.

Pressiesindaja kinnitusel on trahvid tänaseks tasutud.

Kuigi Prantsusmaa meediaväljaanded väidavad, et Taxify kaebas otsuse edasi ei soovinud Noorem seda väidet ei kinnitada ega ka ümber lükata.

Taxify prantsuskeelsel veebilehel on ettevõtte ja äpi nimeks märgitud Txfy. Foto: Kuvatõmmis
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.