Uudis

Kõige tuntuim e-Eesti nimi oli mullu Kaspar Korjus, kes edestas nii Ratast kui Kaljulaidi

Foto: montaaž/Liis Treimann/Ints Kalnins/Marko Mumm/Scanpix

Maailma meedias kajastatud uudiste põhjal oli 2017. aastal e-Eesti teemal kõige tuntum nimi Kaspar Korjus, kes on e-residentsuse programmijuht. Kokku mainiti Korjust 3 269 uudisloos, artiklis või postituses.

Põhjus, miks Korjuse nimi on e-Eesti teemades levinum kui ühegi teise Eesti riigi esindaja oma, on e-residentsuse populaaruses. Üleüldises märksõnade edetabelis oligi konkurentsitult kõige levinum teema “e-residentsus”, millest jäid kaugele maha “e-Eesti” ise, “Estcoin”, “ID-kaart” või “Tallinna deklaratsioon”.

Peale Korjuse on olulisemate kõneisikute seas veel peaminister Jüri Ratas, president Kersti Kaljulaid, endine ja praegune IT-asekantsler Taavi Kotka ja Siim Sikkut ja endine peaminister Taavi Rõivas.

Kui palju kajastatakse, aga ka laigitakse

Kõneisikute ja märksõnade levikut maailmas uuris e-Eesti maine tegevuskava raames Callisto kommunikatsioonibüroo, milleks kasutati Meedius.ee meediamonitooringu tööriista.

Peale kajastuste arvu mõõdeti ka seda, kui palju oli kõikide kajastuste lugejaskondade kogusuurus ehk ulatus. Kolmas parameeter oli haaravus, mis peaks näitama, kui palju inimesed sotsiaalmeedias lugudele reageerisid või neid edasi jagasid.

Kui ulatuse ja haaravuse poolest polnud Korjusele teistest kõneisikutest vastast, siis numbriliselt rohkem uudiseid ja postitusi kajastas peaminister Ratast. Kolmas selle näitaja poolest oli Kersti Kaljulaid.

Kõigi märksõnade globaalse leviku poolest olid kõige haaravamad teemad – ehk need, millele inimesed kõige rohkem reageerisid – e-residentsus, Eesti ja Estcoin ning e-teenused.

Parandatud 16:00: artikli algversioonis oli kajastuste arvus viga, mis pärines andmete allikast. Kõneisikute ja teemade populaarsuse järjestus pole muutunud.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.