Uudis

Kõikide andmelekete ema: häkkerid postitasid veebi 3 miljardi kasutaja paroolid

Veebis on saadaval miljardid paroolid.Foto: Shutterstock

Nimetamata häkkimisfoorumisse postitati hiiglaslik andmekogu, kus on saadaval 3,2 miljardit e-maili ja parooli.

Postitust märkas esimesena uudistesait CyberNews, kelle hinnangul pole tegemist uue andmelekkega — enamik e-mailidest ja paroolidest on pärit varasematest leketest. Küll aga pole varem nii suurt paroolidekogu veebi postitatud.

Leket kutsutakse nüüd lühinimega COMB (Combilation of Many Breaches) ja sealt leiab muuhulgas nii Netflixi, LinkedIni kui ka Gmaili kasutajatunnuseid ning paroole.

Kuidas teada saada, kas ka sinu e-mail (ja koos sellega parool) on antud andmelekkes esindatud? CyberNews on selle tarvis valmistanud otsingu, kuhu saad oma e-maili tippida. Vajuta nuppu “Check Now” ja otsing annab märku, kas vastav e-mail on COMBist leitav.

Kui selgub, et ka sinu kasutaja andmed on lekkinud, siis on mõistlik esimese asjana antud konto salasõna ära vahetada. Samuti peaks leidma uued salasõnad teistele kontodele, kus kasutad sama parooli.

Üldiselt oleks turvalisuse mõttes kasulik lülitada sisse ka kaheastmeline tuvastamine, mis hoiab kolmandad isikud sinu kontodelt eemal isegi siis, kui nad su parooli teavad.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.