Kõlab nagu muinasjutt: uus tehnoloogia viib puuteekraanide voolutarbimise nulli ja tõrjub päikest

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
core.jpg

Meie seadmed nagu sülearvutid, tahvelarvuti, nutitelefonja nutikell nõuavad kogu aeg laadimist.Mis selles süüdi on? Ikka ekraanid, millele kulubligi 90% akude antavast energiast. Kuid paistab, et see probleem saab varsti lahenduse.

Oxfordi ülikooli nupumehed on leiutanud materjali, mis lubab luua ekraane, mis on sama kvaliteetsed kui tänased kuvarid, kuid tarbivad töötades väga vähe energiat. "Nutikellade akusid peab laadima iga päev, kuid kui sul oleks nutikell või nutiklaas, mis ei vaja palju energiat, peaksid sa oma nutikella laadima ehk ainult kord nädalas,“ sõnas Peiman Hosseini, nutiklaasi materjali leiutanud firma Bodle Technologies asutaja.

Uue materjali abil, mis suudab oma värvi muuta vaid väikeste elektriimpulsside abil,saab luua ka nutikaid aknaid. Näiteks võib nutiklaas blokeerida infrapunased kiired, mille tulemusel on majas ilma õhukonditsioneerita toad jahedamad, või tumeneda, nii et liialt eredalt sisse paistev päike ei häiriks silmi. Hosseini väitel on võimalik tulevikus luua ka tõetruusid hologramme.

Bodle Technologies on saanud märkimisväärse rahastuse Oxfordi teadusinnovatsiooni fondist.See annab alust lubaduseks, et esimesi maagilise klaasi prototüüpe võib näha juba aasta pärast. Samuti suheldakse aktiivselt maailma juhtivate elektroonikatootjatega, kellenimesidsiiski veel ei avalikustata.

Avafoto: Bodle Technologies

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.