Digi

Kolm Eesti ettevõtjat valiti Euroopa kõige mõjukamate naiste sekka

Kaidi Ruusalepp.FOTO: Funderbeam

Idufirmadele keskendunud veebiajakiri EU-Startups.com valis Euroopa viiekümne mõjukaima startup ja riskikapitali valdkonnas tegutseva naise hulka koguni kolm eestlannat.

Nende hulgas Funderbeami asutaja Kaidi Ruusalepp, Jobbaticali looja Karoli Hindriks ja Maarika Truu, kes veab Startup Estoniat.

“Mulle väga meeldib, et Euroopa 50 mõjukama edetabelis on kolm Eesti naist. Kui teha ümberarvestus elaniku kohta, siis me veame seda edetabelit,” rääkis DigiPROle Ruusalepp.

Tema sõnul on sellistest tunnustustest ka kasu. “Lihtsam on uksi avada, sest sellised tunnustused jõuavad kohtumise korraldanud inimeseni enne, kui mina sinna ruumi jõuan,” selgitas Funderbeami asutaja.

Ruusalepa hinnangul on loogiline, et eestlased just tehnoloogiasektoris palju tunnustust pälvivad. “Meie kultuurile ja loomusele on omane, et me ei ole väga ekstravagantne rahvas. Ei ela väljapoole, elame sissepoole. Tehnoloogia lubab meil läbi sissepoole elamise end väljapoole väljendada,” selgitas Ruusalepp.

“Reaalained ja loogiline mõtlemine, mis meil on tugevad, neid tehnoloogia toetab. Ja võita saab läbi oma tugevuste. Läbi nõrkuste ei võideta,” lisas ta.

Loe pikka intervjuud praegu Singapuris elava ja töötava Funderbeami asutaja Kaidi Ruusalepaga DigiPROs.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.