Kolm suurt muudatust, mida mobiil-ID kasutajatele toob

Mobiil-ID koodi küsimine telefonis.Foto: Geenius Meedia

Pikalt veninud mobiil-ID saaga saab lõpuks läbi ning 2. juulist jõustub uus leping riigi ja senise mobiil-ID arendaja SK ID Solutionsi vahel. Kasutajate jaoks tähendab see kolme asja.

Esimese muudatusena toob SK ID Solutions juhatuse liige Liisa Lukin välja, et alates 2. juulist saab Eestis mobiil-ID-d väljastada täielikult ka veebis, mis tähendab, et mobiil-ID saamiseks ei pea enam tingimata kodust lahkuma.

Online-väljastamisprotsess on lihtne ja kiire ja see algab kliendi tehtud avaldusega operaatori iseteenindusportaalis,” kirjeldab ta. “E-teeninduses registreerides peab klient ennast kõigepealt ID-kaardiga autentima ja kui uus SIM-kaart on seejärel postiga koju saadetud, allkirjastama mobiil-ID taotluse.”

Ka esinduses saab nii uue SIM-kaardi kui ka mobiil-ID teenuse ühe külastusega aktiveeritud. Siinkohal on Lukini sõnul oluline meeles pidada, et kliendil peab esindusse minnes olema kaasas ID-kaart või pass.

Teiseks saavad alaealised alates 7. eluaastast koos seadusliku eestkostjaga mobiil-ID-d taotleda.

Kolmandaks avaneb võimalus ühel inimesel kasutada sarnaselt Smart-ID-ga mitut mobiil-ID-d.

RIA kinnitusel kehtivad kõik varasemalt väljastatud mobiil-ID-d kuni nende viieaastase kehtivusaja lõpuni ning neid saab e-teenustes jätkuvalt kasutada.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.