Uudis

Kolmandik Euroopa noortest on viimase aasta jooksul internetist piraatsisu alla laadinud

Internetipiraatlus on noorte seas endiselt populaarne.Foto: Shutterstock

Euroopa Liidu Intellektuaalomandi Ameti (EUIPO) poolt avaldatud uuringu kohaselt on  digipiraatlus noorte seas endiselt populaarne ning kolmandik noortest on viimase aasta jooksul saanud juurdepääsu digisisule ebaseaduslikest allikatest.  

Eelmisel nädalal avaldatud „Intellektuaalomandi ja noorte tulemustabeli“ 2022. aasta väljaanne annab sisendit noorte käitumisest seoses intellektuaalomandiõiguste rikkumisega pandeemiajärgses kontekstis.

Kuvatõmmis: EUIPO

Uuringus vaadeldi intellektuaalomandi rikkumiste kahte külge: võltsitud kaupade ostmise ja piraatsisule juurdepääsu trende noorte seas (andmeid vaadeldi alates 2016. aastast). 33% küsitletud eurooplastest ütles, et on saanud juurdepääsu digisisule ebaseaduslikest allikatest. 

Uuring kinnitas, et 60% noortest eurooplastest eelistab kasutada digisisu seaduslike allikate kaudu, võrreldes 50% 2019. aastal. Eesti noorte seas on see näitaja 49%.

Hind ja kättesaadavus on jätkuvalt võltsingute ostmise ja digipiraatluse põhiajendid, kuid üha olulisem on ka eakaaslaste ja ühiskonna mõju.

7.–28. veebruaril korraldatud uuringus osales 22 tuhat 15–24aastast noort 27 Euroopa Liidu liikmesriigist.  

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.