Kontot tahad, aga registreerida ei viitsi? Eestis kasutatakse just sellist süsteemi

Global Gamingu kontor Tallinnas. Foto: GG

“Kui inimene tuleb meie lehele, saab ta kohe mängima hakkama. Mingit eraldi registreerimist teha ei ole vaja. Aga konto saab ta ikka,” räägib Slava Korneychik, Tallinnas Ülemiste Citys oleva Global Gamingu kliendijuht.

Kõlab täiesti ebaloogiliselt, aga kui see tõsi oleks, siis on need arendajad leiutanud midagi sellist, mis teeks miljonite internetikasutajate elu lihtsamaks. Milles see alkeemia siis seisneb?

Global Gaming 555 AB on Stockholmi börsifirma, mis tegeleb netikasiinodega ja millel on üha suurem jalajälg ka “Põhjala Silicon Valleys” ehk Eestis, nagu firma töötajad ütlevad. Mullune käive oli Eestis tütarfirmal muide juba 20 miljonit eurot.

Saladus on ülimalt lihtne

Täpsema uurimise peale räägib Korneychik lahti, kuidas töötab konto tegemine, mida ei pea inimene ise registeerima. Saladus peitub pangaülekandes.

“Kui inimene tuleb meie lehele mängima ja see talle meeldib, siis ta tahab oma pangakontolt meie keskkonda mingi summa raha üle kanda. Ja just seda pangaülekannet me kasutamegi selleks, et talle konto teha,” räägib Korneychik.

“Pangad tegelevad KYC ehk “tunne oma klienti” põhimõttega väga põhjalikult, pankadel on inimese kohta kõik andmed olemas. Kui ta nüüd oma pangakontolt meile ülekande teeb, kas või viis eurot, siis saame tema kontrollitud isikuandmed ja teeme nende põhjal talle konto valmis.”

Korneychiku sõnul ei ole karta ka seda, et mängimiseks kasutatakse tankisti pangakontot, sest siis ongi konto just selle isikuga seotud ja ta ei saa seda kellelegi edasi anda.

“Eestis on väga arenenud pangandussektor, ülekanded käivad sisuliselt hetkega ja just sellepärast saamegi seda esmalt Eestis katsetada,” seletas Korneychik, miks mujal maailmas nii lihtsalt lahendust veel väga kasutatud pole.

Sobiks peale mängude ka e-kaubandusse

Rootsist pärit firma tehnoloogia taga on teine Stockholmi idufirma Trustly.  “Sisuliselt ma ei näe takistust, miks ka e-poed ei võiks kliente samamoodi teenindada, et konto tegemise sammu pole eraldi vaja teha ning see tehakse automaatselt raha üle kandes,” rääkis Korneychik.

Tänavu 40 töötajani kasvanud Global Gamingu personalidirektor Katri Delimoge ütles, et kuigi firmal on kontorid ka Maltal ja Malmös, peetakse Tallinnat väga hinnatud töökohaks, kuhu neile on tulnud töötajad üle maailma, ka näiteks Brasiiliast.

“Kõige muljetavaldam oli see, kui välismaalane sai tööloa Eestis 24 tunniga. Teistes riikides võib see protsess aega võtta kuid. Lisaks on erinevalt teistest riikidest paljud elementaarsed avalikud teenused Eestis mõistliku hinnaga või tasuta,” rääkis Delimoge.

Täiendatud 29.11.2018 viitega faktile, et tehnoloogiat arendab Trustly.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.