Uudis

KoodiTundides tegid sel aasta programmeerimisega tutvust üle 9000 Eesti õpilase

4.-10. detsembril aset leidnud kooditundidest, kus õpilased said võimaluse programmeerimisega tutvust teha, võttis Eestis osa enam kui 9361 last ja täiskasvanut.

Kokku viidi läbi enam kui 900 KoodiTundi ja nädala jooksul kehastus tarkvaraarendajateks rohkem kui 9361 last ja täiskasvanut üle kogu Eesti. See number on ligi 3000 võrra suurem kui möödunud aastal.

KoodiTunnid toimusid koolides, lasteaedades ja ettevõtetes üle kogu Eesti. Nende läbiviimimisel toetuti spetsiaalsele tunnikavale ning õppemängudele www.code.org veebilehelt, mis toetuvad visuaalsele programmeerimisele, kus koodiridu asendavad graafilised plokid. Lisaks tegevõpetajatele ja ettevõtete endi töötajatele juhendasid KoodiTunde ka Tagasi Kooli vabatahtlikud.

Suure programmeerimishuviga paistis silma Tallinna Pae Gümnaasium, kus erinevate vanuseastmete õpilased 18 klassikomplektist osalesid 21 tunnis, mida juhendas 10 külalisõpetajat.

“Osalesime kooliga KoodiTunnis kuna leidsime, et see on suurepärane võimalus muutunud õpikäsitluse rakendamiseks igapäevases õppetöös ning õpilaste ja õpetajate digipädevuse arendamiseks programmeerimise kaudu. Kõik toimunud tunnid olid väga omanäolised ja huvitavad. Tulemuseks  õpilaste ja õpetajate säravad silmad nig huvi programmeerimise vastu,  kuna selgus  et koodi kirjutamine võib olla lõbus, lihtne, jõukohane ja mitmekesine,” ütles kooli haridustehnoloog Maia Lust.

Samuti tutvustasid eesrindlikumad ettevõtted ja organisatsioonid koodi kirjutamist oma töötajatele, et kolleegidel oleks üheskoos võimalik tulevikuteadmisi koguda. Selliste asutuste hulgast võis leida Tallinna Keskraamatukogu, Telia ja ministeeriumide ühishoone töötajad. Et KoodiTunni tegemised olid sel aastal pühendatud Eesti 100. aastapäevale eesmärgiga kinkida Eestile IT-teadlikke inimesi tegid koodi kirjutamise algtõdedega teiste hulgas tutvust ka EV100 meeskond.

KoodiTund (Hour of Code) on rahvusvaheline algatus, mis innustab kõiki inimesi üle kogu maailma koodi kirjutamist ühe tunni jooksul proovima. KoodiTunnist on osa võtnud nii Barack Obama kui Kanada peaminister Justin Trudeau.

Eesti tähistas esimest korda KoodiTundi aastal 2014, mil tundides osales 200 last. Aastal 2015 oli see number juba 3500 ning on ka edaspidi jõudsasti kasvanud.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.