Uudis

Koolides hakatakse õpetama raadiote ehitamist, millega saab kinni püüda satelliitide signaale

Tudengisatelliit EstCube-1 illustratsioon
Tudengite poolt valmistatud satelliit EstCube-1 jõudis edukalt orbiidile 7. mai 2013 (Erik Kulu)

ESTCube’i ja TTÜ100 satelliitide meeskonnad koostöös Eesti raadiamatööride liiduga hakkavad koolide huviringides õpetama spetsiifiliste raadiote ehitamist, mille abil saab kinni püüda satelliitidelt tulevaid signaale.

“Kuna mõlema satelliidi ehitajate põhiosa moodustavad tudengid ja õppurid, on noortele suunatud teaduslikku huvitegevust võimaldava projekti koolidesse viimine meile oluline,” ütleb ESTCube’i tegevjuht Kadri Bussov.

“Ehtsa satelliidi signaale vastu võtva raadio ehitamine on väga põnev ja arendav tegevus, mis muu hulgas kasvatab kindlasti ka täppistehnoloogia ala järeltulevat põlve.”

TTÜ100 satelliidi projektijuht Rauno Gordon usub, et satelliidi raadio ehitamine on suurepärane alternatiiv populaarsetele robootikaringidele.

“Kosmosetehnoloogia on tulevikuvaldkond ja on hea, kui Eesti noored juba varakult sellest aimu saavad. Nii on meil võimalik kasvada tugevaks kosmoseriigiks,” sõnab Gordon.

Kosmosetehnoloogiaõppe koolidesse viimise esmaseks sammuks on satelliitide meeskondade loodud õppematerjalid, mis on jõukohased ja põnevad nii põhikooli- kui gümnaasiumiõpilastele. Nende materjalide põhjal hakkavad huviringide juhendajad satelliidi raadiote ehitamist õpetama.

Koolidel, kes on satelliidi raadio ehitamise projektist huvitatud, tuleks end registreerida veebilehel www.kosmos100.ee. Sellele lehele pannakse üles ka kõik vajalikud õppevideod ning juhendajatel on sealses foorumis võimalik ESTCube’i ja TTÜ100 spetsialistidega mõtteid vahendada ja küsimusi küsida.

Satelliidi raadiote ehitamise projekt on osa ESTCube’i ja TTÜ100 programmide ühiskingitusest “Kosmosevabariik100”, mis tehakse Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.

Märksõnad: ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.