Uudis

Kriisiõppusel testiti Tallinna Vee valmisolekut reageerida küberrünnakutele

Tallinna Vesi logo.Foto: Postimees/Scanpix Baltics

Täna toimus Tallinna linna ja Tallinna Vesi AS-i ühisõppus, mille eesmärk oli kontrollida valmisolekut Tallinna Vesi AS-i vastu sooritatud küberrünnakust tingitud elutähtsa teenuse katkestuseks ning hinnata nende lahendamise tulemuslikkust.

Õppust viis läbi Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti kriisijuhtimise grupp lauaõppusena, mille käigus kogunes Tallinna kriisireguleerimismeeskond ehk kõigi Tallinna linna ametite ja linnaosade esindajad, lisaks Tallinna Tehnikaülikooli kübereksperdid ning Tallinna Vesi AS-i meeskond.

Õppust juhatanud abilinnapea Vladimir Sveti sõnul sujus kogu tegevus plaanipäraselt ja märkimisväärsete tõrgeteta. Svet lisas, et kuna linna jaoks oli tegemist esimese küberõppusega, siis on saadud kogemused tulevikuks väga olulised.

“Tallinnal kui suurimal kohalikul omavalitsusel on oluline roll mängida võimalike kriiside ennetamises ja nendega toimetulekul. Seepärast harjutame pidevalt, et koostöö eri osapoolte vahel oleks professionaalne ja asjalik ning infovahetus erinevate osapoolte vahel sujuks,” rääkis Svet.

Tema sõnul oodatakse ära ka ekspertidest vaatlejate analüüsi, kuid ta usub, et osapooled tulid ühiselt hästi toime ning on võimalikeks kriisiolukordadeks valmis.

AS-i Tallinna Vesi tootmisdirektori Ivar Ruubeli sõnul on ettevõtte ülesanne elutähtsa teenuse pakkujana olla kriisiolukordadeks alati valmis.

“Seetõttu on taolised õppused koostöös Tallinna linna ja teiste partneritega ka meie jaoks väga väärtuslikud, andes meeskonnale päriselulise kogemuse, kuidas kriisiolukorras toime tulla ja mida saab teha paremini,“ sõnas Ruubel.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.