Kuidas maakler.ee-st sai üleöö oluline kinnisvaraäpp?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.
Foto: Tanel Meos

Maakler.ee kaasasutaja Erik Ehasoo usub, et kinnisvarafirmad lahkusid portaalist kv.ee, kuna see ei paku lisandväärtust ega innovatsiooni. Kv.ee juhi Tarvo Tesloni sõnul on asi selles, et nad lõpetasid tasuta teenuse pakkumise.

Uus kinnisvaraplatvorm oli kaks aastat arenduses

“Kõik, kes kv.ee-st ära tulid pole meist huvitatud, kuid peamine lahkumise põhjus oli rahulolematus. Ma ei usu, et see oli puhtalt rahas, nagu üks kinnisvarafirma välja tõi – hinda pidevalt tõsteti, kuid vastu ei pakutud ei väärtust ega innovatsiooni. Kv.ee-s pole viimased kümme aastat arendust ja muutust toimunud. Ma arvan, et see on peamine lahkumise põhjus,” märkis Ehasoo.

Tema sõnul arendati maakler.ee platvormi umbes kaks aastat enne kui see eelmise aasta lõpus turule tuli. Mobiilirakenduse kaudu saab arvutada automaatselt kinnisvara turuväärtust ning see pakub ka kinnisvarakuulutusi.

Automaatne turuväärtuse arvutamise süsteem toimib Ehasoo selgitusel sarnaselt professionaalsele hindajale, kes tuleb su koju ja vaatab, mis see väärt on. “Esiteks võtab ta algandmed Eesti riigi andmebaasidest nagu ehitusregister ja maa-amet. Siis vaatab ta hoone seisukorda, ehitusaega ja terve hulga erinevaid tegureid. Neil teguritel on erinevad väärtused ning see annab hinnangu. Meie protsess on samasugune, kuid see on automatiseeritud.”

Maakler.ee valikus on üsna suur hulk erinevat kinnisvara.

Kõige suurem täpsus magalarajoonides

Kui rakenduses anda vastav käsklus, siis süsteem küsib andmed Eesti riigi andmebaasidest. “Oma algoritmiga rakendus täiendab ja täpsustab hinda ning annab lõpliku hinna arvutuse,” lisas ta. Magalarajoonide nagu Lasnamäe, Õismäe tüüpkorterite puhul toimib automaatne hindamine 95-protsendilise täpsusega. Ehasoo tõdes, et probleeme on sellistel erijuhtumitel, kui näiteks kallis kesklinna piirkonnas satub uute ja renoveeritud majade sekka mõni vanem maja. Selliste erijuhtumite korral võib algoritm tihtipeale eksida.

“Tulime välja mobiilis, kuid tulevikuplaan on ka veebi laieneda. Veebileht on tulemas, kuid kindlasti jääb mobiilirakendus ka tulevikus suureks lisandväärtuse pakkujaks. Toome tulevikus välja lisa tööriistu hinnastamise täpsustamiseks ja ajalooliste andmete välja võtmiseks. Erinevaid võimalusi on väga palju ja meie eesmärk on teha kinnisvara otsimine ja leidmine tavakasutaja jaoks kordades lihtsamaks ja mugavamaks,” rääkis Ehasoo.

Maakler.ee rakenduse allalaadimine ja kinnisvara turuväärtuse arvutamine on kasutajatele tasuta. Platvormi esmane teenimiskoht on kinnisvarabüroode kuulutuste avaldamine.

“Tänasel päeval kuulub maakler.ee enamusosalus Rubik’s Solution OÜ-le, kuid kinnisvara- ja õigusbüroo Raid&Co on rakenduse väikeosanik ja algne investor. Oleme täna avatud ning suhtleme ka teiste kinnisvarafirmadega lisainvesteeringute kaasamiseks ning koostöö tegemiseks,” lausus Ehasoo. Enne kui ühtegi tehingut kinnitatud ei ole, ei soovinud Ehasoo täpsustada, milliste firmadega läbirääkimisi peetakse.

KV.ee: tasuta kuulutuste lehtede aeg on ümber

Kv.ee portaalijuhi Tarvo Tesloni hinnangul maakler.ee rakenduses midagi põrutavalt head ei ole. Maaklerid võivad selle vastu praegu huvi tunda, kuna kinnisvarafirmad võtsid neilt kuulutuste avaldamise kanali ära ning nad otsivad uut alternatiivi. “Ma kahtlen selles, et nad pakuks midagi erinevat, suuremat või mingit lisaväärtust. Kinnisvara hindamise teenusega tuleme ka ise aprillis välja, kuid see pole see teenus, mille pärast maaklerid rakendust kasutaksid. See on rohkem inimeste jaoks, kes ei tea turgu ja tahaksid esialgset hinnangut oma kinnisvarale. Hinnangud on maakler.ee’s suhteliselt kesised ja see töötab hästi pigem seal, kus on sarnased kinnisvara tüübid nagu Mustamäe, Lasnamäe ja Õismäe,” selgitas Teslon.

“See on selge, et mobiilis otsimine on oluline ning kv.ee leht töötab väga hästi mobiilses versioonis. Meil on selline aplikatsioon nagu KV Üürikad – see on väga popp ja seda kasutavad tuhanded inimesed päevas,” lisas ta.

Tesloni sõnul ei mõjutanud maakler.ee kindlasti mitte 11 kinnisvarabüroo lahkumist kv.ee’st. “Põhjuseks polnud ka kv.ee hinnatõus, vaid see, et me lõpetasime suurtele kinnisvarafirmadele tasuta teenuse pakkumise,” selgitas ta tausta. Seni pakkus portaal kinnisvarafirmadele paketti, kus maakleri kontod olid kuni kümnenda maaklerini tasulised. Kõik ülejäänud olid tasuta. Kuid suurtel firmadel on kümneid ja sadu, mõnel isegi 200 maaklerit ehk nad said suure hinnaeelise ülejäänud 600 firma ees. Tema sõnul on tasuta kuulutuste lehtede aeg nagu Kuldne Börs ja Soov ümber, tänapäeval peavad töötama portaalid ja mobiilirakendused, mis on märksa keerulisemad ja kulukamad.

“Osad suured vahendusbürood üritasid endiselt peale suruda kordades soodsamat hinda ja me ei olnud sellega nõus. Üks vaade olukorrale on selline, et tegu oleks nagu suurte taksofirmadega, kel on jääme ots, nad on seda kinni hoidnud ja ei taha lahti lasta. Täna me Uberit ega Taxifyd ei tee. Üritame teha lihtsalt Eesti parimat kinnisvaraportaali. Samas on meil ligi 500 maaklerbürood, kus ongi ainult üks või kaks maaklerit,” märkis Teslon.

Muudetud 06.04.17 14:20: täpsustatud kv.ee kinnisvara hidamise teenuse väljatuleku aega ja kv.ee klientide arvu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.