Uudis

Kuidas näevad Eesti idufirmade peakontorid välja läbi Google’i silmade?

Geenius uuris, kuidas näeb Google läbi Street View silmade, millistes hoonetes asuvad mõned Eesti tuntumad idufirmad.

Idufirmade puhul räägitakse tihti nende ägedatest kontoritest ja seninägematutest töötingimustest. Kuigi osad idufirmad on tõepoolest suutnud enda kontori sisse seade kõige vingemates hoonetes Eestis, peavad mitmed firmad leppima ka vähemalt alguses tagasihoidlikumate ja mitte nõnda silmatorkavate kontorihoonetega.

Baltika kvartal on äärmiselt populaarne

Puiesteeäärses Baltika kvartalis vohab idufirmasid nagu seeni pärast vihma. Ühest ja samas hoonest võib leida nii Taxify, Lingvisti kui ka TransferWise’i kontorid. Tegemist on Tallinnas hinnalise kinnisvaraga.

Pipedrive on veel G4Si majas

Kuigi Pipedrive kolib lähiajal täitsa oma pilvelõhkujasse, siis veel hetkel jagatakse turvafirma G4Siga linnupesa meenutava hoonet Kritstiine ning Mustamäe vahel. Ilmselt on tegu ühe kõige silmatorkavama kontorihoonega, mis Eestis hetkel on.

Skeleton paikneb tööstuspiirkonnas

Eesti üks edukamaid idufirmasid Skeleton Technologies on oma kontori paigutanud tööstuspiirkonda Viimsi kandis. Maja ei näe küll väljast kuigi uhke välja, kuid sellegi poolest tehakse seal suuri asju.

Shipitwise on see-eest luksusrajoonis

Kui mõni idufirma paikneb pigem kesklinnas eemal, siis Shipitwise on oma kontori paigutanud täpselt keset Tallinna, Rotermanni kvartalisse, kus kinnisvara hinnad võivad küündida uskumatule tasemele. Siiski on tegu kahtlemata ühe mugavaima kohaga, kus kontorit pidada.

Kõikjal pole nõnda uhked hooned

Laineid lööv idufirma Planetway asub aga märksa tagasihoidlikemas ruumides. Kui mitmed ettevõtted on kontori sisse seadnud luksushoonetes, siis see ettevõte lepib tavalise vanamoodsa puumajaga.

Tööpaus Niine tänaval

Idufirma Jobbatical on samuti üks nendest firmadest, mille hoone välisilme seal sees tegutsevast innovatsioonist märku ei anna. See aga ei tähenda, et vanemamoodne hoone takistaks suure asja tegemist, samas majas on ka Inbanki peakorter.

Vähemalt söögikoht on lähedal

DreamApply on end sisse seadnud vanas Rahva Hääle trükikojas, kus ühel hetkel asus ka Geeniuse kontor. Maja on küll väsinud väljanägemisega, kuid see-eest on samas majas restoran ning Rimi, seega on vähemalt lõunamured lahendatud.

Robotid tulevad mittemidagiütlevast hoonest

Starship Technologies, mis valmistab kõikidele tuttavaid kullerroboteid, on end sisse seadnud Mustamäel, kuid maja järgi vaadates oleks keeruline mõista, milliseid saavutusi seal sees tehakse.

Mustamäe on popp kant

Sarnaselt Starshipile on end Mustamäel sisse seadnud ka Guardtime. Selles hoones käib iga päev väga palju inimesi uut spordivarustust ostmas, aga nende kohal teisel korrusel tegeletakse krüptograafiaga.

Uhke hoone

Investly on end sisse seadnud kenas hoones, kus saavad asjad tehtud.

Läbi Google’i silmade on hoone aga endiselt ehitusjärgus.

Cybernetica on võsas

Kui üritada Google’i järgi aru saada, kus asub Eesti e-riigi baastehnoloogiatega tegelev AS Cybernetica, siis on tulemus väga roheline. Kohe nii roheline, et ühtegi hoonet ei paista.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.