Kuidas nutitelefoni puhastama peaks ja mida seejuures kindlasti vältida?

Kuidas telefonil sõrmejälgedest lahti saada?Shutterstock

Enamik meist näpib oma telefoni iga päev ja seega oleks hea mõte oma telefon igasugustes mustusest vahetevahel puhastada. Lisaks telefonile kogunenud viirustest ja bakteritest saab nii lahti ka sõrmejälgedest ja muust sodist, mis sinna kogunenud. Tehnikaväljaanne CNET annab hüva nõu, kuidas seda tegema peaks.

Esiteks, mida telefoni puhastamisel vältida? Kindlasti ei tohi kasutada aknapuhastajaid, kuna need võivad telefoni katet kahjustada, mis toob endaga omakorda kriimud kaasa. Sama kehtib ka alkoholil põhinevate kemikaalide ning äädika kohta, hoia need parem telefonist eemal.

Samuti tuleks hoiduda suruõhu kasutamisest, kuna telefoni osakesed on delikaatsed ja nii võid kahjustada näiteks selle mikrofoni.

Aga kuidas siis mustusest lahti saab? Sõrmejälgede eemaldamiseks sobib hästi mikrokiudest lapp, mis üldjuhul mustuse eemaldamisega ise hakkama saab. Hullema mustuse korral võib riiet õrnalt niisutada destilleritud veega, kuid vett ei tohiks kunagi otse ekraanile pritsida.

Telefoni desinfitseerimiseks on samuti paar ohutut varianti. Kallim valik oleks kasutada eraldi seadet (müüakse näiteks telefonipuhastajaid, mis teevad seda UV-valgusega), aga kellel sellist seadet pole, siis saab taaskord appi võtta mikrokiudest lapi ja seda kergelt seebise veega niisutada. Oluline on see juures silmas pidada oma telefoni veekindlust ja et seadmele liiga palju vett ei satuks.

Üldiselt tasub aga vaadata üle ka oma telefoni tootja soovitused, näiteks Apple’il ja Google’il on oma telefonide puhastamise kohta eraldi juhised.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.