Uudis

Kuidas Pebble’i nutikella pärast teenuste kadumist mõistlikult edasi kasutada?

Pebble oli paar aastat tagasi üks põnevamaid nutikellatootjaid üldse ning nende Kickstarteri kampaania üks platvormi suurimaid edulugusid. Nende e-ink ekraaniga nutikella kiideti, nende kellade akud pidasid päris kaua vastu, aga kõik lõppes sellega, kui Fitbit nad poolteist aastat tagasi ära ostis.

Fitbit andis kohe ka teada, et Pebble’i nutikellasid nad enam edasi ei arenda ja veelgi enam, nad panevad peagi ka nende serverid kinni, nii et mitte Pebble’i kellad ei saa enam uuendusi, vaid need kaotavad ka suure osa enda olemasolevast funktsionaalsusest.

Nii et kui keegi on Pebble’i nutikella ostnud, siis peagi on nende nutikus kadunud ja neid saab kasutada üksnes tavalise kellana. See hetk, kui enamik funktsionaalsusest kaob, saabub selle aasta juuni lõpus.

Nüüd aga on välja tulnud grupp arendajaid teenusega Rebble, mis laseb Pebble’il nutikellana edasi elada. Sa pead enda kasutajakontoga sinna sisse logima ja nõnda saad ka edaspidi kasutada olemasolevaid äppe ja veebiteenuseid. Praegu pole veel suudetud kõiki teenuseid Rebble’isse üle kolida, aga arendajate sõnul peaksid nad lähiajal suutma seda teha.

Rebble’i põhiteenused on tasuta, kuid seal on ka Premium versioon, millega saad lisateenuseid osta. Rebble’i eesmärk pole mitu ainult olemasolevaid teenuseid säilitada, vaid neid ka edasi arendada. Kahju ainult, et neid kellasid edasi ei teha, aga äkki nad saavad kunagi ka enda kella välja tuua?

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.