Uudis

Kuidas su arvuti võiks parem olla ehk kus on selle pudelikael?

Peaaegu igal arvutil on olemas pudelikael, aga mis see on? Pudelikael on efekt, mis tekib, kui arvuti üks või mõni komponenti hoiavad tagasi selle täielikku potentsiaali, mistõttu suudab arvuti teha vähem, kui teised komponendid lubavad.

Enamasti tekitavad pudelikaelad probleeme mänguritele, aga ka kõikidele teistele, kes tahavad ära kasutada enda arvuti maksimaalset võimsust.

Tihtipeale on selleks pudelikaelaks graafikakaart või protsessor, aga see võib olla ka muutmälu, kui seda on vähe. Või on kõvaketas liialt aeglane.

Arvuti puhul on kokkuvõttes määravaks mitte see, milline on süsteemi kõige nõrgem lüli. Heast graafikakaardist pole kasu, kui sul on arvutis vähe muutmälu. Heast protsessorist ei piisa, kui graafikakaart selle juures on nõrk. Või on emaplaat muude komponentide jaoks liiga kehv. Komponentide vahel peab valitsema tasakaal.

Et aru saada, kus on sinu arvuti (või sinu planeeritava arvuti) pudelikael, selleks on tehtud hea lehekülg nimega The Bottlenecker. Seal asuvasse kalkulaatorisse saad panna enda arvuti andmed ning tark kalkulaator ütleb sulle, milline on selle süsteemi nõrgim lüli ja millise komponenti peaksid enda arvuti juures välja vahetama.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.