Uudis

Kuidas Telia mulle käimise eest tasuta andmemahtu andis ja kas sellest ka kasu oli?

Telia andis eile teada, et nad hakkavad enda klientidele lihtsalt kõndimise eest tasuta interneti andmemahtu andma. Ma olen nüüd seda lahendust paar päeva kasutanud ja enda esimesed megabaidid andmemahtu välja kõndinud. Kolme päevaga olen sammunud endale 110 MB jagu andmemahtu.

Kuidas see käib?

Töötab see asi üsna lihtsalt. Logisin sisse Telia Active veebilehele ja seal andsin nõusoleku, et Telia pääseb ligi Fitbiti kontole (teiseks valikuks on Garmin), et nad saaksid minu päevas kõnnitud sammud enda süsteemile edastada.

Kohe tekkis küsimus, kas Telia pääseb ligi ka minu asukohaandmetele, mis tal tänu telefonile on niigi olemas, aga nüüd saaksid nad võtta ka ju GPS-andmed. Nendele andmetele siiski Telia ligi ei pääse, vaid nad soovivad saada üksnes Fitbiti profiili ja päevast aktiivsust.

Kui nõusolek on antud, siis polegi rohkem midagi teha vaja ja süsteem saab juba sinu päevased sammud kätte. Minu puhul näeb see välja nii:

Kolme päevaga olen teeninud 110 MB ja lisa tuleb veel juurde.

Iga tuhande sammu eest teenib 5 MB ja kokku saad päevas teenida 50 MB kümne tuhande sammu eest ning siis tuleb lagi ette. Kuus teeb see kokku maksimaalse aktiivsuse puhul umbes 1,5 GB.

Kas sellel on mingi mõte ka?

Ilmselt oleneb see sellest, kui palju mobiilset internetti sa kasutad ja kas sul juba on sobiv sammulugeja olemas. Minu kuine andmesidemaht on 15 GB, nii et isegi maksimaalne 1,5 GB sammude eest kaob sinna sisse lihtsalt ära.

Kui aga su andmesidemaht on 4-6 GB kandis, siis juba on sul mõtet. Maksimaalne päevas teenitud 50 MB on ju tegelikult väike piisk, selle eest saad vaadata paari YouTube’i videot olenevalt eraldusvõimest ja pikkusest.

Kuna mina igapäevaselt sammulugejat ei kasuta, siis mina seda teenust kasutama ei jää ja sellepärast sammulugejat hankima ja kasutama ei hakka. Ja see võit andmemahus ei ole ju mul ka liiga suur.

Kui sa niigi sammulugejat kasutad

Kui aga oled niigi Fitbiti või Garmini sammulugeja (varsti lisandub ka Polar) kasutaja, siis on sellel asjal jumet küll, sest selle Telia projekti juures on kõige parem see, et sa korra ühendad need konto ära, nagu alguses seletasin, ja siis unustad kogu selle teema ära, aga sammude eest kukub tasuta andmemahtu.

Nende samade sammude eest, mida su aktiivsusmonitor niikuinii iga päev loeb. Ja neile inimestele soovitan ma seda teenust küll.

Märksõnad: ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.