Uudis

Küsisime “Weekendijatelt”, mis nad Pärnusse tulevatest sõidujagajatest arvavad

weekend.jpeg

Täna algab Pärnus tantsumuusika festival Weekend, mis toob linna paksult rahvast täis. Ilmselt plahvatsulikku nõudlust eeldades on autotellimise äpidUber, Taxify ja Wisemile lubanud Pärnusse tuua lisajuhte, et sõitjaidteenindada.

Uber on juba teist korda viimas inimesi Pärnusse. Selleaastase festivali ajal on võimalik Uberit tellida ka Pärnu linnas liikumiseks.Sama teeb ka Taxify, kes saadab lisaks linnas juba tegutsevatele masinatele juurde veel üle saja sõiduki, millel pole taksotunnuseid. Taxify teatel kahekordistavad nendelisasõidukitdPärnus igapäevasetaksode arvu. Kolmas kodumaine sõidujagamisrakendusWisemiletoob samuti autod Pärnusse, pakkudes osades sõidukites lausa tasuta sõite. Selleks tuleb laadida alla Wisemile äpp ja valida nimekirjast "tasuta takso" märgistusega sõiduk.

Mida arvavad aga festivali külastajad võimalusest tellida takso mugavalt läbi äpi?

Festivali külastav Andra rääkis Geeniusele, et lisandunud taksoteenused on suurepärased, kuna taksoga ta linnas peamiselt liiklema peabki. „Kuna ma ise kasutan ainult Uberit, siis selle üle on mul eriti hea meel,“ rõõmustas ta.

"Eelmiselaastal oli selline lugu, et tellisin takso telefoni teel, aga kuna firma tegutseb nii Pärnus kui ka Tartus, siis saatis dispetšer juhi Pärnu asemel Tartusse. Nüüd sellist probleemi ei teki, Uberiga on see ju lihtne.“

Ka festivali väravas töötav Nils tõdes, et turgu meie sõidujagajatele on kõvasti. "Olen ise tegelikult autojuht ja transport on seega ka korraldatud," nentis ta, kuid lisas, et neli tundi enne festivali algust on Pärnus hoolimata kehvast ilmast näha juba esimesi rahvahulki, kes tõenäoliselt taksoteenuseid usinalt kasutavad.

Festivalil viibiv Egert plaanib Pärnus liikumiseks kasutada sõprade abi. "Mu kodukoht on ka Pärnus, kuigi mitte päris Pärnu linnas. Liikumisega ongi nii, et kas minna sõbraga, või äärmisel juhul võtta takso, sest ma tean,et hinnad on kallid. Aga kui saab takso mõistliku hinnaga, siis pole vahet kas ma annan selle viis eurot sõbrale või taksole," rääkis ta. "Usun, et need, kes tulevad kaugelt ja kel pole Pärnust õrna aimugi, kasutavad teenust päris palju, sest neil ei jää muud üle," lisas ta.

Ka festivalile sõitev Merlin arvas, et taksoteenust kasutatakse palju. "Mina ei plaani üldse kasutada, sest mu ööbimiskoht on festivalist 900 meetri kaugusel," rääkis ta. "Ma ei usu, et saaksime üldse taksot, kui sinna tuleb kohale 20000 inimest."

Weekendi festival algab täna, neljapäeval, ning lõpeb pühapäeval. Loodame, et kõik soovijad leiavad siiski tee turvaliselt kohaliku takso, Taxify, Uberi või Wisemile abil sinna, kuhuvaja.

Foto: Weekend.ee

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses