Uudis

Lastehaiglas pikalt viibinud külastaja: kas kahemegasest netist peaks siin kõigile jaguma?

Tallinna Lastehaigla polikliinik.PM/Scanpix Baltics

Geeniuse toimetusele kirjutas lugeja Martin, kes on Tallinna Lastehaiglas viibinud juba kaks kuud iga teine ööpäev ja kelle sõnul on haigla avalik internetiühendus talumatult aeglane.

“Kas 1,03 Mbit/s alla- ja 0,39 MBit/s üleslaadimise kiirus avalikult pakutava wifi-võrgu juures on lastehaiglas pikalt viibivate “külastajate põhivajaduste katmiseks piisav”?” küsis Martin. Väidetavalt on kohalik kvaliteediteenistuse juhataja ning ka kliiniline juhtkont seisukohal, et käesolev teenus on piisav.

Martin märkis, et vahel on ta ühendusega saavutanud isegi kiirused 2 Mbit/s alla ja peaaegu 0,8 Mbit/s üles. Mees on mõõtnud internetikiiruseid üle haigla ning tema sõnul on kiirused igal pool samad.

Martin kirjutas ka Elisale, kes haiglas internetti pakub. “Tundub, et nad oleks nõus kohe juurde keerama, kui vaid ühenduse ees vastutav juriidiline isik seda neilt paluks,” rääkis ta.

“Mina jaksan endale lubada osta iga kolme-nelja päeva tagant gigabaidi juurde, kui kuu lõpp käes. Aga proovisin seista nende eest, kes seda ei saa lubada. Tundub, et tulutult,” lõpetas ta.

Lastehaigla: wifi-ühendus pole meie jaoks prioriteet

Tallinna Lastehaigla kommunikatsioonijuhi Tiina Eieri sõnul on nad asja Elisaga uurinud ja kokkuvõte on see, et praegune wifi-ühenduse tüüp on selline, millega ei saa suuremat kiirust pakkuda. “Ootame ametlikku vastust ja hinnapakkumist uut tüüpi ühenduse rajamiseks, kuid tänase seisuga pakkumist laekunud pole,” lisas ta.

Samas märgib Eier, et lastehaigla hindab olukorda rahuldavaks. “Kiirus on piiratud 2 Mbit/s alla ja 1 Mbit/s üles, kuna varem oli olukord, et kui keegi ühendas võrku läptopi, kõik võimalikud allalaadimised ja ühendused sisse lülitatud, siis teiste kasutajate jaoks enam kiirust ei jätkunud,” selgitas ta piirangu tagamaid.

Kas sellisest kiirusest piisab kõikide külaliste põhivajaduste katmisest? “Mis on piisavuse piir?” küsis Eier.

“Üks kasutaja tahab vaadata ainult sõiduplaane, teine jälle HD-videoid, kolmas tõmmata muusikat.” Haigla leiab, et pakutav internetikiirus on piisav pangas arve tasumiseks, busside sõiduplaanide vaatamiseks, digiloo ja võib-olla veel e-kooli vaatamiseks.

Eier lisas, et wifi-ühenduse pakkumine ei ole lastehaigla põhitegevus ja arvestades, et käimas on toetusfondi kampaaniad kogumaks raha ravimaparaatide soetamiseks, ei ole wifi lastehaigla jaoks prioriteet.

“Meie IT-teenistuse sõnul on Tallinna Lastehaigla nõus muretsema kiirema interneti, kui nt Geenius spondeeriks seda ja mitte ainult igakuist makset, vaid ka AccessPointe, võrgu vedamist, switche, ruutereid jne,” lõpetas Eier.

Elisa meediasuhete spetsialist Taavi Teder ütles, et Elisa poolt on SA Tallinna Lastehaiglale tagatud küll internetiühendus, kuid mitte wifi-teenus. “Elisa kliendihaldurid võtavad Tallinna Lastehaiglaga ühendust, et selgitada, mis lahendus täpselt kasutusel on ja soovi korral saame wifi-teenuse moderniseerida,” ütles ta.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.