Uudis

Lätis korraldatakse 5G vastane meeleavaldus

Lätis toimuva 5G meeleavalduse reklaamfotoFoto: Patiesība par 5G‎

Novembri lõpus toimub Riias 5G vastane meeleavaldus, mille korraldajad tahavad valitsusele näidata, et kodanikud ei soovi riigi katmist 5G sidevõrguga.

Meeleavaldus korraldatakse päeval, mil Riias algab rahvusvaheline 5G foorum “5G Techritory”. Meeleavalduse korraldajate sõnul ei soovi nad enda ja enda lähedaste tervist 5G kaasabil ohustada.

Korraldajad: ükski uuring ei näita, et 5G oleks ohutu

Meeleavalduse korraldajad koondavad end Facebooki fännilehe “Patiesība par 5G” ehk “Tõde 5G-st” taha. 5G vastaste fännileht kubiseb postitustes, kus väidetakse, et 5G puuduvad uuringud, mis viitaksid 5G ohutusele, kuid on olemas uuringuid, mis tõendavad vastupidist.

Ettevõtmise ühe eestvedaja Janis Plavinsi sõnul on 5G näol tegu NATO projektiga. Korraldajad väidavad, et Läti poolt järgitud suunised ületavad Euroopa Parlamendi kehtestatuid suuniseid 300 kordselt.

Mullu veebruaris algatati rahvaalgatus, milles nõuti 5G tehnoloogia paigaldamise peatamist Eestis. Teemat arutati tänavu septembris Riigikogu keskkonnakomisjonis, kus ei nõustutud rahvaalgatuse pöördumisega ehk 5G rajamisega mindi Eestis edasi.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.